Czwartek, 21 listopada 2024 r. 
REKLAMA

Uniwersytet Szczeciński zaprasza. 50 organizacji na Giełdzie Pracy

Data publikacji: 13 listopada 2023 r. 17:19
Ostatnia aktualizacja: 23 grudnia 2023 r. 05:39
Uniwersytet Szczeciński zaprasza. 50 organizacji na Giełdzie Pracy
Uniwersytet Szczeciński zaprasza na Giełdę Pracy do swojej siedziby przy ul. Krakowskiej. Fot. US  

Akademickie Biuro Karier Uniwersytetu Szczecińskiego zaprasza na Giełdę Pracy, która zostanie zorganizowana 14 listopada na Wydziale Nauk Społecznych przy ul. Krakowskiej 71-79. Udział w tegorocznej giełdzie zadeklarowało ponad 50 organizacji. 

Podczas stacjonarnego wydarzenia będzie można spotkać się z przedstawicielami różnych firm i instytucji. Bezpośredni kontakt to doskonała okazja do tego, aby poznać rynek pracy, pracodawców i ich oczekiwania względem umiejętności i kompetencji kandydatów do pracy, ale także oferty pracy/staży/praktyk. Ponadto uczestnicy Giełdy Pracy mogą skorzystać z porad ekspertów takich instytucji jak np. Zakład Ubezpieczeń Społecznych czy Okręgowy Inspektorat Pracy w Szczecinie.

Tegoroczną Giełdę Pracy będzie tworzyć kilka elementów.Po pierwsze: prezentacja pracodawców. 14 listopada 2023 r. na Wydziale Nauk Społecznych w godz. 10-14 przedstawiciele pracodawców spotkają się ze studentami i absolwentami w ramach stacjonarnych stanowisk. Po drugie: wstępne indywidualne rozmowy rekrutacyjne. Pracodawcy, po wcześniejszej rekrutacji kandydatów, przeprowadzą wstępne rozmowy rekrutacyjne online. Zgłoszenia kandydatów na wstępne rozmowy rekrutacyjne przyjmowane są do piątku. Zapisy na rozmowy rekrutacyjne organizowane są na internetowej stronie ABK US. Po trzecie: baza ofert pracy/praktyk/staży na platformie ABK. Każdy pracodawca może bezpłatnie, samodzielnie zamieścić swoje ogłoszenia. Baza jest aktualizowana na bieżąco, a kandydaci mogą z niej skorzystać nawet po zakończonym wydarzeniu. Po czwarte: webinary/filmy promujące pracodawców. Materiały zostaną opublikowane w mediach społecznościowych Akademickiego Biura Karier US. Osoby poszukujące pracy, w „telegraficznym skrócie”, dowiedzą się m.in. jak wygląda proces rekrutacji i ścieżka kariery w przedsiębiorstwach. Po piąte: Katalog Pracodawców. To coś dla osób poszukujących pracy, praktyk, staży. W drukowanej publikacji rozdawanej bezpłatnie 14 listopada wśród uczestników wydarzenia, można znaleźć opisy firm biorących udział w wydarzeniu, a zwłaszcza kontakty do osób, działów odpowiedzialnych za rekrutację. Po szóste: stacjonarne warsztaty z praktykami. Po siódme: spotkania z doradcami zawodowymi. Doradcy zawodowi z ABK US jeszcze przed oficjalnym rozpoczęciem wydarzenia pomogą w przygotowaniu się do kontaktu z pracodawcami i podjęcia działań, zmierzających do zdobycia często pierwszego doświadczenia zawodowego. Na indywidualnych spotkaniach kandydaci mają możliwość przeanalizowania ofert pracodawców uczestniczących w Giełdzie Pracy pod względem swoich umiejętności i predyspozycji oraz przygotowania dokumentów aplikacyjnych. ©℗

(as)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA