Sobota 04 lutego 2023r. 
REKLAMA

Uniwersytet Szczeciński doceniony za humanistykę

Data publikacji: 2022-12-05 08:37
Ostatnia aktualizacja: 2022-12-06 14:23
Uniwersytet Szczeciński doceniony za humanistykę
Inauguracja roku akademickiego 2022 / 2023 na Uniwersytecie Szczecińskim. Fot. Dariusz Gorajski  

Uniwersytet Szczeciński, największa uczelnia na Pomorzu Zachodnim, został doceniony za swój wkład w rozwój nauk humanistycznych w Polsce. Za to osiągnięcie otrzymał wyróżnienie Elsevier Research Impact Leaders Award 2021

- Elsevier uruchomił projekt, którego celem jest poprawa postrzegania dorobku naukowego polskich uczelni na świecie. Działania te obejmują współpracę z wiodącymi instytucjami naukowymi, które chcą zwiększyć swoje szanse na otrzymanie grantów, zapewnić sobie lepszą rozpoznawalność na świecie oraz zwiększyć poziom umiędzynarodowienia - informuje Agnieszka Lizak, rzecznik prasowa US.

Research Impact Leaders Award, przyznana po raz pierwszy w roku 2016, jest częścią światowej inicjatywy Elsevier, mającej na celu wspomaganie badań oraz rozwoju nauki w wielu dyscyplinach. Nagrody są wyrazem uznania dla wybitnych instytucji badawczych, które mają największy wpływ na badania naukowe i przyczyniają się do lepszej rozpoznawalności polskiej nauki na świecie.

Nagrody przyznano w sześciu kategoriach (nauki rolnicze, technologia, humanistyka, medycyna, nauki społeczne, nauki przyrodnicze). W kategorii humanistyka wygrał Uniwersytet Mikołaj Kopernika a wyróżnienie oprócz US otrzymał Uniwersytet SWPS w Warszawie.©℗

(as)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Starczy
2022-12-07 10:04:06
Skonczcie juz z ta humanistyka. Pitu-pitu nie popchnie nas do przodu ani nawet nie utrzyma nas na dotychczasowym poziomie w zmieniajacym sie swiecie. Humanistyka powinna zajmowac miejsce stosowne do potrzeb narodu, a nie wybujalych aspiracji kadry i nie produkowac setkami bezrobotnych bez potrzebnych na rynku kwalifikacji, a za to z duzym mniemaniem o sobie. Trzeba doceniac i budowac nauki techniczne i scisle dzialy nauki, a tu lezymy.
xyz
2022-12-06 14:22:10
Uniwersytet bardziej jest znany z wystepow niejakiej Iwasiow tytulowanej profesorem,Na wiecach kodziarzy i innego rodzaju dziadostwa w.......r..ac to najbardziej delikatne slowo.
Pisanie
2022-12-05 09:13:57
Tak trudno napisać, czym jest Elsevier?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA