Piątek 30 lipca 2021r. 
REKLAMA

Uniwersytet Szczeciński będzie współpracował z gminą Kołbaskowo

Data publikacji: 2021-06-22 15:45
Ostatnia aktualizacja: 2021-06-22 15:45
Uniwersytet Szczeciński będzie współpracował z gminą Kołbaskowo
Prof. Waldemar Tarczyński i Małgorzata Schwarz podpisali list intencyjny.  Fot. Dariusz Gorajski  

Przedstawiciele Uniwersytetu Szczecińskiego oraz gminy Kołbaskowo nawiązali formalną współpracę. Ma przynieść obopólne korzyści. Gmina liczy na zdolnych studentów, uczelnia - na udział w kształtowaniu przyszłości przygranicznej miejscowości. 

- Jest mi niezmiernie miło, że po raz kolejny stajemy przed państwem z tak ważnym wydarzeniem. Mówię: po raz kolejny, ponieważ aktywność uniwersytetu, wyjście na zewnątrz, wyjście do jednostek samorządu terytorialnego, jest to coś, co jest priorytetem w tej kadencji - stwierdził prof. Waldemar Tarczyński, rektor US, podczas podpisywania listu intencyjnego w sali senatu uczelni. - Oferujemy dla gminy Kołbaskowo studentów, pomoc, praktyki, prace dyplomowe. I w drugą stronę: oczekujemy, że gmina współpracując z nami, przyczyni się do tego, że będziemy silnym ośrodkiem akademickim, który ma duży wpływ na otoczenie społeczno - gospodarcze. 

Rektor przypomniał, że w podczas tej rekrutacji US ma w ofercie ponad 80 kierunków studiów. Dlatego może zaoferować pomoc młodych ludzi w bardzo wielu dziedzinach. A w opinii uczonego Kołbaskowo to jedna z najważniejszych gmin w regionie. Dlatego tak istotna jest kooperacja właśnie z nią - zwłaszcza teraz, gdy po tąpnięciu spowodowanym pandemią koronawirusa trzeba gospodarczo uciec do przodu. 

- Współpracę z Uniwersytetem Szczecińskim prowadziliśmy od dawna, ale nie była dotąd sformalizowana - stwierdziła wójt Kołbaskowa Małgorzata Schwarz. - Gmina Kołbaskowo bardzo intensywnie się rozwija, na wielu płaszczyznach, od płaszczyzny gospodarczej po turystyczną. Zależy nam na współpracy w zakresie ochrony środowiska. Zależy nam na tym, żeby dobrzy studenci u nas zostawali, żeby nasz region mógł się jeszcze dynamiczniej rozwijać. Myślę, że zaczniemy z kopyta. 

Szczególnie interesujące pola działań obu instytucji to m.in. stanowisko archeologiczne w Kołbaskowie czy transgraniczna polska - niemiecka sieć współpracy.©℗

(as)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ