Niedziela 23 stycznia 2022r. 
REKLAMA

Szczecin walczy o studentów

Data publikacji: 2021-06-07 21:22
Ostatnia aktualizacja: 2021-06-07 21:22
Szczecin walczy o studentów
Luzowanie obostrzeń pandemicznych pozwala uczelniom (w końcu!) na bardziej bezpośredni kontakt z maturzystami. Fot. Ryszard PAKIESER  

Większość szczecińskich uczelni znajduje się właśnie w trakcie pierwszej fazy naboru, który na wielu kierunkach będzie przedłużany aż do jesieni. W czasach niżu demograficznego każdy zrekrutowany maturzysta jest na wagę złota. Regionalnym uniwersytetom starają się pomóc włodarze Szczecina.

Ze znalezieniem chętnych na swoje flagowe studia - czyli kierunek lekarski i lekarsko-dentystyczny - problemów nie powinna mieć najlepsza uczelnia w regionie, wedle ubiegłorocznego rankingu „Perspektyw", czyli Pomorski Uniwersytet Medyczny. O jedno miejsce na tym pierwszym kierunku rok temu biło się 12 osób, na tym drugim - 13. To od lat najpopularniejsze studia w Szczecinie. Ale pozostaje jeszcze 9 innych kierunków - między innymi farmacja czy dietetyka.

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny oferuje aż 45 ścieżek nauki. W tym 5 nowości: aquaculture and fisheries, materials science and engineering (studia w języku angielskim), inżynierię materiałów i nanomateriałów, projektowanie materiałowe w konstrukcjach inżynierskich oraz ichtiologię i akwakulturę.

Oferta Akademii Morskiej to 16

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 65% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 07-06-2021

 

Autor: Alan Sasinowski
REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA