Piątek 15 października 2021r. 
REKLAMA

Uniwersytet Szczeciński ogłasza rekrutację. 88 kierunków, w tym 10 nowych

Data publikacji: 2021-06-14 18:38
Ostatnia aktualizacja: 2021-06-17 07:12
Uniwersytet Szczeciński ogłasza rekrutację. 88 kierunków, w tym 10 nowych
US proponuje ponad 8000 miejsc. Fot. Sylwia Dudek  

Uniwersytet Szczeciński, największa uczelnia na Pomorzu Zachodnim, rozpoczyna rekrutację na studia. Na młodych ludzi czeka ponad 8000 miejsc na 88 kierunkach studiów, w tym 10 nowych.

- W nowym roku akademickim wracamy do normalnego, stacjonarnego kształcenia na Uniwersytecie Szczecińskim - ogłosił rektor US, prof. Waldemar Tarczyński. - Chyba nigdy w historii uczelni tak bardzo nie czekaliśmy na nowych studentów, a myślę, że i młodzież z niecierpliwością pragnie zacząć wymarzone studia w salach wykładowych, a nie wirtualnych

W najbliższym roku akademickim uczelnia oferuje kształcenie na 88 kierunkach na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych pierwszego i drugiego stopnia oraz jednolitych studiach magisterskich. Nowy propozycjami są: branding miast i regionów, eksploatacja zasobów naturalnych, innowacyjna gospodarka miejska, prawo ochrony zasobów naturalnych, zarządzanie ochroną środowiska przyrodniczego, polonistyczno-germanistyczne wspólne studia nauczycielskie w języku polskim i niemieckim realizowane wspólnie z Uniwersytetem w Greifswaldzie,
hydrobiology, informatyka w biznesie, international economics oraz prawo transportowe i ubezpieczeń transportowych.

- Oczywiście, jak co roku, największym zainteresowaniem kandydatów cieszą się takie kierunki jak prawo, psychologia, filologia angielska, germańska, finanse i rachunkowość oraz bezpieczeństwo wewnętrzne – dodaje prorektor ds. kształcenia, prof. Renata Podgórzańska. - Mamy swoje uczelniane hity, ale również kierunki rzadko spotykane, unikatowe są to np.: gospodarka nieruchomościami, studia pisarskie czy prawo służb mundurowych.

Zapisy odbywają się online w systemie Elektronicznej Rejestracji Kandydatów do 9 lipca. Ogłoszenie wyników dla I naboru nastąpi 26 lipca.

US  zaprasza również na studia podyplomowe oraz do Szkoły Doktorskiej. Dla chcących się dokształcać i zdobywać nowe umiejętności przygotowano 29 kierunków studiów podyplomowych. Natomiast w ofercie Szkoły Doktorskiej US w ścieżce kształcenia w języku polskim dostępne są 32 miejsca.
- Warto podkreślić, że po raz pierwszy na Uniwersytecie Szczecińskim, rusza w tym roku program w całości po angielsku, bez podziału na dyscypliny, tu do zagospodarowania jest 14 miejsc – mówi dyrektor Szkoły Doktorskiej, prof. Jarosław Korpysa.

(as)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

EMERYT
2021-06-20 12:31:11
Każda szkoła koniecznie powinna zatrudniać magistra poezji. Niech pisze wierszyki na imieniny pani dyrektor, pani wychowawczyni , katechety , wizytatorów , sekretarek, kadrowych, woźny , na wszystkie akademie, święta państwowe i kościelne, rozpoczęcie roku i zakończenie, ślubowanie . Mogą to też zrobić przedszkola, szkoły wyższe, zakłady poprawcze, więzienia , markety i targowiska Na pół etatu powinno się zatrudnić magistra od kultury , żeby uczył jak ładnie się wyrażać zamiast bluzgać .
234
2021-06-20 11:52:52
Naprodukowano profesorów ponad miarę , a każdy najważniejszy, najmądrzejszy, musi czymś zarządzać, kierować , więc dzieli się jeden kierunek na kilkanaście , nadając jakieś przedziwne nazwy. Pielęgniarek brakuje , ale tam trzeba się czegoś uczyć , a nie produkować jakieś swoje twórcze teksty i za to dostawać dyplomy. Teksty niech sobie piszą kiedy będą mieć choć blade pojęcie o świecie, ludziach,życiu.
Gajka,
2021-06-17 03:23:32
przecież ty jesteś jeszcze starsza.
Honorata
2021-06-15 18:33:40
Może przyjść niestety nowa fala koronawirusa jesienią i wtenczas znowu lockdown i nauczanie przez internet pewnie. A ilu obecnych i przyszłych studentów US się zaszczepiło?
gajka
2021-06-15 16:09:49
Unikatowe studia pisarskie to był dar dla Iwasiów , ale teraz jej rządy może mocno osłabić młody . poeta -wykładowca , dziennikarz z działu kulturalnego. Jego spotkania autorskie zaszczyca swą obecnością sam dziekan wydziału teologicznego ! A poza tym jest młody , pełen uroku . To on może wiele nauczyć młode kobiety a nie podstarzała już mocno Iwasiów. To on będzie gwiazdą na tym kierunku studiów.
Dramat...
2021-06-14 20:12:44
w tych niezwykle potrzebnych w gospodarce kierunkach zabrakło mi głaskacza (gestures) ekranów dotykowych...
stepan von lolitkiew
2021-06-14 20:04:17
wszystkie studia powinny byc platne. Polska nie ma zadnego pozytku z absolwentow wiedzy o teatrze, politologii, bezpieczensywa publicz, i innych wynalazkow. lepiej inwestowac w przydatne prawo, medycyne i techn. tym bardziej, ze Polska sponsoruje studia wschodniakom.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ