sobota, 08 sierpnia 2020.
Strona główna > Nauka > Ukraińcy uczą się polskiego

Ukraińcy uczą się polskiego

Ukraińcy uczą się polskiego
Data publikacji: 2018-12-16 22:17
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-25 18:48
Wywietleń: 2258 367060

Na Uniwersytecie Szczecińskim zaczął się w sobotę kurs języka polskiego dla Ukraińców, pracujących bądź zamierzających pracować w Polsce. Zapisało się 50 osób.

‒ Polacy i Ukraińcy są wzajemnie sobie potrzebni – mówił rektor uniwersytetu, prof. Edward Włodarczyk, inaugurując kurs. Dodawał, że na uczelni studiuje coraz więcej obcokrajowców i coraz więcej studentów szczecińskich wyjeżdża na staże na zagraniczne uczelnie. – Jesteśmy uczelnią otwartą. Czujcie się państwo u nas jak u siebie – podkreślał.

Uczestników kursu przywitał też Henryk Kołodziej, konsul honorowy Ukrainy w Szczecinie. Zaznaczył, że Uniwersytet Szczeciński jest jedyną uczelnią w Polsce, która taki kurs prowadzi.

Uczestnicy kursu pisali w sobotę test ze znajomości języka polskiego, po którym zostali przydzieleni do odpowiednich grup nauczania: zaawansowanej bądź początkującej. Pojechali też do Muzeum Historii Szczecina, gdzie pod kierunkiem historyka z uniwersytetu poznawali dzieje miasta.

Kurs zakończy się w marcu. Jego kierownikiem jest dr hab. prof. US Katarzyna Włodarczyk z Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania, a wykładowcami są poloniści dr hab. prof. US Agnieszka Szczaus i dr hab. prof. US Piotr Wojdak.

Tekst i fot. (b.t.)  

 

Ukraińcy uczą się polskiego Ukraińcy uczą się polskiego

Komentarze

gosc
No to czas na wylew szamba tdzien przed swietami od milujacych blizniego swego ze im prace zabierajo itd. (tak jak prawilne sebki w uk angolom haha )a to co bylo kiedys to wina narodowych socjalistow z niemczech,z ukrainy i z pl obecnie bo to oni to pisza plus ruskie boty i oplacane trolle ,ta choroba w kazdym kraju ma takie same objawy
2018-12-17 08:52:40

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
23
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy bedziesz kupować pieczywo z chlebomatu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie