poniedziałek, 24 lutego 2020.
Strona główna > Kultura > Po ukraińsku w szczecińskim kinie

Po ukraińsku w szczecińskim kinie

Po ukraińsku w szczecińskim kinie
Data publikacji: 2018-11-24 21:40
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-26 18:30
Wywietleń: 1157 363184

Pisaliśmy już o tym, że z myślą o licznej grupie widzów ukraińskojęzycznych, kina „Helios” rozpoczęły wyświetlanie filmów z ukraińskim dubbingiem. W ubiegły weekend w Szczecinie pokazano „Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda”. Z racji na ogromne zainteresowanie widzów, również w kolejne tygodnie planowane są pokazy dla widzów mówiących po ukraińsku. Najbliższy - w tę niedzielę (25 listopada).

I tak, o godz. 12.15 zostanie pokazany, w „Heliosie" w CHR Kupiec, film pt. „Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda”. Tę samą opowieść wyświetli „Helios" w „Outlet Parku”, ale o godz. 11. W kolejne niedziele we wszystkich kinach wspomnianej sieci zaprezentowane zostaną - z dubbingiem ukraińskim - filmy: „Bohemian Rhapsody” (opowiadający historię zespołu Queen) i  „Narodziny gwiazdy” z Lady Gagą w jednej z głównych ról.

Jak wcześniej informowaliśmy, w pozostałych szczecińskich kinach – Zamku, Multikinie i Pionierze 1907 – na razie nie są planowane seanse z dubbingiem ukraińskim. Choć pracownicy Multikina przyznają, iż na razie się przyglądają, jakim powodzeniem cieszą się ukraińskie seanse u konkurencji i - kto wie - może też w ich sieci pojawią się specjalne pokazy dla ukraińskojęzycznych widzów.

Na podobny pomysł jak sieć „Helios” wpadły też kina brytyjskie. Niedawno, z myślą o licznie mieszkających na Wyspach Polakach, wyświetlano tam „Bohemian Rhapsody” w polskiej wersji językowej, a w planach jest też „Spider-Man: Into The Spider-Verse” z polskim dubbingiem. ©℗

Monika GAPIŃSKA

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
4
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wystawa Makiet Kolejowych 2020

Sonda

Czy zakaz handlu w niedzielę jest dla Ciebie uciążliwy?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie