Czwartek 21 października 2021r. 
REKLAMA

Uczniowie wrócili do szkół. Tydzień ulgi [GALERIA]

Data publikacji: 2021-05-17 18:47
Ostatnia aktualizacja: 2021-05-17 21:15
Uczniowie wrócili do szkół. Tydzień ulgi
Hasło na SP 63 z Oddziałami Integracyjnymi w Szczecinie Fot. Ryszard Pakieser  

Szczecińskie szkoły zapełniły się w poniedziałek uczniami. Po prawie siedmiu miesiącach nauki zdalnej rozpoczęły się lekcje stacjonarne w klasach 4-8 szkół podstawowych oraz w szkołach średnich. Na wielu szkolnych budynkach oraz w salach lekcyjnych zawisły banery i plakaty witające wracających uczniów.

Oczywiście pandemia trwa, więc nauka jest prowadzona hybrydowo, uczniowie na zmiany mają lekcje zdalne i stacjonarne. Ci, którzy obecnie uczą się w domach online, do szkoły przyjdą w przyszłym tygodniu.

W wielu szczecińskich szkołach trwa też akcja zainicjowana przez Uniwersytet Jagielloński „Tydzień ulgi”, zgodnie z którą w pierwszych dniach po powrocie uczniowie nie powinni mieć sprawdzianów i być odpytywani.

– To tydzień adaptacyjny, w którym chcemy ułatwić uczniom powrót do szkoły, dlatego włączyliśmy się w tę akcję i oprócz normalnych lekcji organizujemy zajęcia integracyjne, spotkania ze znanymi osobami: piłkarzami Pogoni czy muzykami – powiedział Bogdan Chęć, dyrektor SP 61 w Szczecinie. Do akcji przyłączyła się także m.in. SP 63.

(el)

Zobacz galerię zdjęć z pierwszego po przerwie dnia stacjonarnej nauki

Sonda

Czy to dobrze, że starsi uczniowie wrócili do nauki stacjonarnej w szkołach?
REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ