Sobota 27 listopada 2021r. 
REKLAMA

W piątek pierwsze szczepienia nauczycieli. Młodzież nie wróci jednak do szkół

Data publikacji: 2021-02-11 13:39
Ostatnia aktualizacja: 2021-02-11 16:43
W piątek pierwsze szczepienia nauczycieli.  Młodzież nie wróci jednak do szkół
Fot. Bartosz Turlejski  

Już w piątek w szpitalach węzłowych rozpoczynają się pierwsze szczepienia nauczycieli - do 60. roku życia - pracujących stacjonarnie w klasach I-III, nauczycieli przedszkolnych i uczących w szkołach specjalnych, pedagogów pracujących w poradniach a także instruktorów praktycznej nauki zawodu. W całej Polsce do akcji nauczycielskich szczepień przystąpiło 268 tysięcy osób, czyli 65 proc. uprawnionych. 

- W Zachodniopomorskiem deklarację złożyło 9.400 pedagogów - informuje Małgorzata Duras z Kuratorium Oświaty w Szczecinie. 

Zapisy na szczepienia kolejnych nauczycieli

W poniedziałek, 15 lutego ruszają kolejne zapisy na nauczycielskie szczepienia preparatem AstraZeneca - akcja przeznaczona jest do pozostałych pedagogów do 60. roku życia, także nauczycieli akademickich - podało Ministerstwo Edukacji i Nauki na czwartkowej konferencji prasowej. Również nauczyciele z pierwszej grupy, którzy nie zdążyli się zapisać, będą mogli to zrobić od poniedziałku.

Niestety, szczepienia pedagogów na razie nie przełożyły się na powrót starszych roczników ze szkół podstawowych do klas. Przy komputerach w domach wciąż będą pracować uczniowie szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych. Nauka zdalna dla tych grup uczniów została przedłużona do końca lutego.

Ministerstwo będzie w najbliższym czasie analizować m.in. liczbę zakażonych wśród testowanych nauczycieli, liczbę pracujących szkół w trybie stacjonarnym oraz zdalnym. Ma to pozwolić, w perspektywie dwóch tygodni, na podjęcie decyzji dotyczącej przyszłości nauki stacjonarnej w szkołach.

Pięć wariantów powrotu uczniów do szkół

- Rozważamy pięć wariantów powrotu do szkół. To zależy m.in. od tego, jakie będą wyniki testów nauczycieli i ilu z nich się zaszczepi - wskazał minister Czarnek, szef resortu edukacji i nauki. - Tych czynników jest mnóstwo i one są ważone - dodał.

Nauka zdalna jest szczególnie trudna dla tegorocznych ósmoklasistów i maturzystów. 

- Klasy ósme i maturalne bardzo często korzystają i będą nadal korzystały w kolejnych tygodniach z konsultacji indywidualnych i w niewielkich grupach - stwierdził minister Czarnek. - Organizowane są dla nich sprawdziany i egzaminy próbne.

(kel)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Lukrecja
2021-02-11 16:16:38
Jaki związek ma szczepienie nauczycieli klas 1-3 i przedszkola z powrotem do szkół uczniów starszych klas szkoły podstawowej i szkól ponadpodstawowych ?
towarzysze
2021-02-11 14:38:53
Prawdopodobnie nie tylko ja uważam , że Towarzysz Bronek zrobi wszystko,żeby jego miłośnicy mogli nadal brać 14 pensje i dodatki za siedzenie w domu , a po zaszczepieniu wyjechać na dofinansowane zagraniczne wakacje po ciężkim roku w pracy na domowej kanapie

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ