Wtorek 07 grudnia 2021r. 
REKLAMA

Ministerstwo Zdrowia: nie ma gwałtownego wzrostu zachorowań w szkołach

Data publikacji: 2021-01-26 13:30
Ostatnia aktualizacja: 2021-01-26 13:33
Ministerstwo Zdrowia: nie ma gwałtownego wzrostu zachorowań w szkołach
Fot. Dariusz Gorajski  

Po przywróceniu nauczania stacjonarnego w klasach I-III w szkołach nie nastąpił gwałtowny wzrost zachorowań – powiedział rzecznik prasowy ministerstwa zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Na luty planowane są testy grupy nauczycieli.

- Na bieżąco, wspólnie z głównym inspektorem sanitarnym, ministerstwem edukacji monitorujemy, jak wygląda sytuacja w szkołach. Nie ma tu żadnego wybuchu epidemii – powiedział we wtorek Andrusiewicz. "Oczywiście dochodzi do indywidualnych zakażeń, ale sytuacja jest w pełni pod kontrolą – zapewnił.

Według rzecznika "wprowadzenie bezpośredniego nauczania w klasach I-III nie przyniosło obecnie wzrostu zakażeń".

Poinformował, że w lutym zostanie ponownie przetestowana grupa nauczycieli nauczania początkowego. Testy mają zostać przeprowadzone z wykorzystaniem tzw. polowania. Polega ono na pobraniu próbek od części osób wytypowanej grupy. - Testy będą dotyczyły szerszego grona nauczycieli. Jeżeli pojawiłby się wynik pozytywny, test będzie prowadzony odrębnie dla każdej z osób podlegających testowi – dodał rzecznik MZ.

W połowie stycznia, po zimowych feriach, do nauczania stacjonarnego powrócili uczniowie klas I-II szkół podstawowych.

(PAP)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Kk
2021-01-26 14:03:32
A kiedy reszta uczni wruci normalnie do szkoły?? W tym roku czy kiedy gdzie jakieś wytyczne chory ten rząd jest i on się powinien zaszczepić jeśli uczni się w domu trzyma

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA