środa, 20 listopada 2019.
Strona główna > Nauka > Szkoła muzyczna dla najmłodszych

Szkoła muzyczna dla najmłodszych

Szkoła muzyczna dla najmłodszych
Data publikacji: 2019-05-11 12:21
Ostatnia aktualizacja: 2019-10-25 11:20
Wywietleń: 956 389921

Dzieci w wieku od 6 do 10 lat można zapisywać do pierwszej klasy w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia (Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych) przy ul. Staromłyńskiej 13 w Szczecinie. Najmłodsi do wyboru mają naukę gry na dziesięciu instrumentach w trybie popołudniowym.

Placówka przy ul. Staromłyńskiej kojarzona głównie z kształceniem młodzieży od niedawna prowadzi także szkołę dla uczniów etapu wczesnoszkolnego.

- To jest trzeci rok działalności nowo otwartej Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia. Po dwóch latach jej działalności możemy już się pochwalić wieloma sukcesami naszych najmłodszych uczniów, wśród których nasza uczennica zajęła pierwsze miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Skrzypcowym - mówi Piotr Piechocki, dyrektor ZPSM w Szczecinie.

Badanie predyspozycji muzycznych kandydatów do klasy pierwszej w PSM I st. odbędzie się 24 maja o godz. 16. Kandydaci mogą wybrać kształcenie muzyczne na jednym z następujących instrumentów: fortepian, skrzypce, gitara, akordeon, perkusja, flet, klarnet, saksofon, fagot lub puzon. Kształcenie w PSM I st. jest prowadzone wyłącznie z przedmiotów muzycznych w trybie popołudniowym. Rekrutacja już trwa, dokumenty można składać do 22 maja.©℗

(el)

Fot. Ryszard PAKIESER

Na zdjęciu: Wręczenie stypendiów artystycznych dla uczniów szkół muzycznych Szczecina w Sali Koncertowej ZPSM przy ul. Staromłyńskiej

Szkoła muzyczna dla najmłodszych

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
7
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Z wielką flagą przez Szczecin

Nekrologi

Sonda

Czy ścieżki wydeptane przez pieszych na trawnikach, poboczach i skwerach powinny być uwzględniane przez projektantów miejskich przestrzeni?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie