środa, 03 marca 2021r.

Szczepienia nauczycieli ruszyły w przychodni Szpitala Wojskowego w Szczecinie

Data publikacji: 2021-02-16 19:24
Ostatnia aktualizacja: 2021-02-16 19:55
Szczepienia nauczycieli ruszyły w przychodni Szpitala Wojskowego w Szczecinie
Fot. Ryszard Pakieser  

Szczepienia nauczycieli rozpoczęły się we wtorek w punkcie szczepień zlokalizowanym w przychodni przy 109 Szpitalu Wojskowym w Szczecinie. Pierwszego dnia zaszczepionych zostało 90 osób.

Zgodnie z rządowym rozporządzeniem, szczepieni przeciwko wirusowi SARS-Cov-2 są nauczyciele klas 1-3 szkół podstawowych, które naukę odbywają stacjonarnie w szkołach, a także wychowawcy przedszkoli i żłobków oraz nauczyciele tych szkół ponadpodstawowych, gdzie odbywają się zajęcia praktyczne. W punkcie w przychodni Szpitala Wojskowego szczepieni są przede wszystkim nauczyciele ze Szczecina oraz z pobliskich miejscowości.

W poniedziałek do 109 Szpitala Wojskowego trafiły szczepionki pozwalające na zaszczepienie 100 osób. Zostaną one wykorzystane do końca tygodnia. Od przyszłego tygodnia szpital ma otrzymywać szczepionki dla kolejnych 300 nauczycieli.

Jednocześnie w szpitalu trwają szczepienia seniorów. W tym tygodniu pierwszą dawką zaszczepionych zostanie 30 osób w wieku powyżej 70 roku życia i tyle samo otrzyma drugą dawkę. Trwa także szczepienie „grupy 0”, czyli lekarzy, pielęgniarek i innych pracowników ochrony zdrowia.

Oprac. (k)

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ