Piątek 28 stycznia 2022r. 
REKLAMA

Szczecińskie uczelnie przechodzą na tryb zdalny

Data publikacji: 2021-12-20 08:21
Ostatnia aktualizacja: 2021-12-20 08:21
Szczecińskie uczelnie przechodzą na tryb zdalny
Październikowa inauguracja roku akademickiego w Akademii Morskiej. Sytuacja epidemiczna była wtedy lepsza. Fot. Ryszard Pakieser  

Na początku tego roku akademickiego studenci i naukowcy mieli nadzieję, że uczelnie będą nieprzerwanie działać stacjonarnie. Ale powrót do takiego życia uniwersyteckiego, do jakiego przyzwyczailiśmy się przed pandemią, na razie jest niemożliwy. Czwarta fala koronawirusa wymusza na szczecińskich uczelniach przechodzenie - w mniejszym lub większym zakresie - na naukę przez internet.

Uniwersytet Szczeciński, największa uczelnia na Pomorzu Zachodnim, funkcjonowanie w trybie zdalnym rozpoczyna 20 grudnia. Na razie plan jest taki, że ta formuła utrzyma się do 9 stycznia. Komunikat na stronie uczelni głosi: "Zmiana trybu prowadzenia zajęć i innych form aktywności wprowadzona została po konsultacjach z Samorządem Studenckim US i podyktowana jest obecną sytuacją pandemiczną w Polsce, a także nowymi zaleceniami rządowymi, mającymi na celu przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się wirusa SARS-CoV-2".

Akademia Morska na dydaktykę internetową przeszła od 18 grudnia. Ten stan rzeczy ma potrwać do 9 stycznia.

- Do tej pory tryb zdalny wprowadzaliśmy na Wydziale Inżynieryjno-Ekonomicznym Transportu, na dwa tygodnia - opowiada Weronika Gocłowska, rzecznik Akademii Morskiej. -Teraz mamy hybrydowy tryb tam, gdzie sytuacja tego wymaga - z powodu kwarantanny, izolacji nauczycieli i studentów. A od przyszłego tygodnia do drugiego tygodnia stycznia - będziemy pracować wyłącznie zdalnie. Ponadto grupy ćwiczeniowe i laboratoryjne odbywają zajęcia w mniejszych grupach, w maseczkach, na "Nawigatorze" musztrujemy praktykantów tak, by nie schodzili z pokładu statku przez okres trwania praktyki.

- W tym roku akademickim funkcjonujemy w trybie hybrydowym - informuje Agnieszka Lisowska, rzecznik prasowy Akademii Sztuki. - Systematycznie dostosowujemy nasze działania do sytuacji epidemicznej. W tej chwili większość zajęć grupowych, zwłaszcza teoretycznych, przeprowadzamy zdalnie. Stacjonarnie odbywają się zajęcia praktyczne, które w większości przypadków organizowane są w małych grupach lub indywidualnie.

Na Wydziale Elektrycznym Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego nauka zdalna trwa od poniedziałku. Powinna zakończyć się 22 grudnia.©℗

Alan Sasinowski

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Edmund
2021-12-20 11:15:28
Kiedyś marynarz....marzenie.Teraz dziwnym jest źe są chętni na taką parszywą robotę.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA