środa, 05 sierpnia 2020.
Strona główna > Nauka > Szczecińscy uczniowie wśród Finansoaktywnych

Szczecińscy uczniowie wśród Finansoaktywnych

Szczecińscy uczniowie wśród Finansoaktywnych
Data publikacji: 2019-07-06 07:01
Ostatnia aktualizacja: 2019-10-25 11:20
Wywietleń: 1555 399983

Zespół z Publicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Dwujęzycznymi im. św. Stanisława Kostki w Szczecinie znalazł się dziesiątce laureatów 5. programu edukacyjnego "Finansoaktywni. Misja: Rozumiemy podatki". 

Laureatami 5. programu edukacyjnego „Finansoaktywni” zostało dziesięć zespołów uczniowskich z całej Polski, które najlepiej poradziły sobie z zadaniem konkursowym – przygotowaniem filmu „Tropem podatków w mojej okolicy”. Ze zwycięzcami spotkał się minister finansów Marian Banaś. Uczniowie otrzymali smartwatche i bezprzewodowe słuchawki, a ich opiekunowie tablety. Zwiedzili także Ministerstwo Finansów i Pałac Prezydencki.

W uroczystości oprócz uczniów wzięli udział opiekunowie zespołów, przedstawiciele MF, członkowie Komisji Konkursowej oraz zaproszeni goście. W gali uczestniczył także tegoroczny ambasador programu – youtuber Maciek „Sheo” Ejsmont.

Podczas gali w MF, która stanowiła oficjalny finał tegorocznej edycji „Finansoaktywnych”, zaprezentowano 10 zwycięskich filmów ph. „Tropem podatków w mojej okolicy” na temat korzyści wynikających z płacenia podatków. Młodzież wykazała się niezwykłą pomysłowością - wśród nagrodzonych były m.in. ciekawe wywiady, rozmowy, scenki rodzajowe, bajka a nawet… piosenka o podatkach! Zespół z Publicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Dwujęzycznymi im. św. Stanisława Kostki w Szczecinie nakręciła film „Co ja mam z podatków?”. Podczas gali uczniowie mieli szansę opowiedzieć o tym, jak znajdowali inspiracje i czego nauczyli się podczas programu.

„Finansoaktywni” to program edukacyjny dla uczniów i nauczycieli organizowany przez Ministerstwo Finansów od pięciu lat. Jego misja edukacyjna skupia się wokół tematyki podatkowej lub budżetowej i zmienia co roku: 2015 – Podatki, 2016 – Budżet, 2017 – Uczciwie płacę podatki, 2018 – Budżet. Ogarniamy wydatki. Celem tegorocznej edycji „Rozumiemy podatki” było uświadomienie uczniom, czym są podatki, jaka jest ich rola w społeczeństwie i dlaczego ich płacenie jest tak ważne.

Program składał się z dwóch etapów. W pierwszym nauczyciele, po zamówieniu bezpłatnych pakietów edukacyjnych przygotowanych przez MF, przeprowadzali w klasach lekcję o podatkach. Podczas tegorocznej edycji wysłano aż 525 takich zestawów do szkół podstawowych w całej Polsce. Drugim etapem było przygotowanie przez zespoły uczniowskie krótkiego filmu pokazującego, jakie obszary finansowane z podatków są najważniejsze w ich najbliższym otoczeniu oraz co dodatkowego zyskaliby, gdyby wszyscy płacili podatki. Do zmagań konkursowych zgłoszono aż 165 filmów.

(g)

 

Szczecińscy uczniowie wśród Finansoaktywnych Szczecińscy uczniowie wśród Finansoaktywnych Szczecińscy uczniowie wśród Finansoaktywnych

Komentarze

Jan
Zawsze byli finansoaktywni... prawda jojo?
2019-07-06 08:03:53

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
19
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy bedziesz kupować pieczywo z chlebomatu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie