środa, 20 stycznia 2021r.

Szczecińscy uczniowie wśród Finansoaktywnych

Data publikacji: 2019-07-06 07:01
Ostatnia aktualizacja: 2019-10-25 11:20
Szczecińscy uczniowie wśród Finansoaktywnych
 

Zespół z Publicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Dwujęzycznymi im. św. Stanisława Kostki w Szczecinie znalazł się dziesiątce laureatów 5. programu edukacyjnego "Finansoaktywni. Misja: Rozumiemy podatki". 

Laureatami 5. programu edukacyjnego „Finansoaktywni” zostało dziesięć zespołów uczniowskich z całej Polski, które najlepiej poradziły sobie z zadaniem konkursowym – przygotowaniem filmu „Tropem podatków w mojej okolicy”. Ze zwycięzcami spotkał się minister finansów Marian Banaś. Uczniowie otrzymali smartwatche i bezprzewodowe słuchawki, a ich opiekunowie tablety. Zwiedzili także Ministerstwo Finansów i Pałac Prezydencki.

W uroczystości oprócz uczniów wzięli udział opiekunowie zespołów, przedstawiciele MF, członkowie Komisji Konkursowej oraz zaproszeni goście. W gali uczestniczył także tegoroczny ambasador programu – youtuber Maciek „Sheo” Ejsmont.

Podczas gali w MF, która stanowiła oficjalny finał tegorocznej edycji „Finansoaktywnych”, zaprezentowano 10 zwycięskich filmów ph. „Tropem podatków w mojej okolicy” na temat korzyści wynikających z płacenia podatków. Młodzież wykazała się niezwykłą pomysłowością - wśród nagrodzonych były m.in. ciekawe wywiady, rozmowy, scenki rodzajowe, bajka a nawet… piosenka o podatkach! Zespół z Publicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Dwujęzycznymi im. św. Stanisława Kostki w Szczecinie nakręciła film „Co ja mam z podatków?”. Podczas gali uczniowie mieli szansę opowiedzieć o tym, jak znajdowali inspiracje i czego nauczyli się podczas programu.

„Finansoaktywni” to program edukacyjny dla uczniów i nauczycieli organizowany przez Ministerstwo Finansów od pięciu lat. Jego misja edukacyjna skupia się wokół tematyki podatkowej lub budżetowej i zmienia co roku: 2015 – Podatki, 2016 – Budżet, 2017 – Uczciwie płacę podatki, 2018 – Budżet. Ogarniamy wydatki. Celem tegorocznej edycji „Rozumiemy podatki” było uświadomienie uczniom, czym są podatki, jaka jest ich rola w społeczeństwie i dlaczego ich płacenie jest tak ważne.

Program składał się z dwóch etapów. W pierwszym nauczyciele, po zamówieniu bezpłatnych pakietów edukacyjnych przygotowanych przez MF, przeprowadzali w klasach lekcję o podatkach. Podczas tegorocznej edycji wysłano aż 525 takich zestawów do szkół podstawowych w całej Polsce. Drugim etapem było przygotowanie przez zespoły uczniowskie krótkiego filmu pokazującego, jakie obszary finansowane z podatków są najważniejsze w ich najbliższym otoczeniu oraz co dodatkowego zyskaliby, gdyby wszyscy płacili podatki. Do zmagań konkursowych zgłoszono aż 165 filmów.

(g)

 

Komentarze

Jan
2019-07-06 08:03:53
Zawsze byli finansoaktywni... prawda jojo?

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ