poniedziałek, 10 sierpnia 2020.
Strona główna > Nauka > Stypendium dla najlepszych maturzystów za studiowanie w Zachodniopomorskiem

Stypendium dla najlepszych maturzystów za studiowanie w Zachodniopomorskiem

Stypendium dla najlepszych maturzystów za studiowanie w Zachodniopomorskiem
Data publikacji: 2020-07-10 08:54
Ostatnia aktualizacja: 2020-07-14 13:17
Wywietleń: 683 463982

Najlepsi maturzyści, którzy na miejsce swoich studiów wybiorą zachodniopomorską uczelnię, otrzymają stypendium Marszałka Województwa. Warunkiem jest średnia ocen na świadectwie nie mniejsza niż 4,5 bardzo, dobre wyniki z egzaminu maturalnego oraz sukcesy w olimpiadach przedmiotowych i tematycznych. Nabór wniosków trwa.

Świadczenie w wysokości 500 zł będzie wypłacane studentom każdego miesiąca roku akademickiego. Studenci pobierać je będą zatem przez 9 miesięcy. Tegoroczny nabór stypendystów jest  trzecim z kolei. Jego celem jest zahamowanie odpływu najlepszych absolwentów z naszego regionu.

- To jest czas, kiedy maturzyści podejmują decyzje, jaki kierunek studiów i na jakiej uczelni wybrać. Wychodzimy im naprzeciw. Przygotowaliśmy kolejną edycję programu stypendiów edukacyjnych. Ma on zachęcić młodzież do pozostania na zachodniopomorskich uczelniach, ale też przyciągnąć na studia ludzi z całej Polski. Jak pokazują statystyki studiujących w naszym województwie nie brakuje. Jest ich obecnie 42 tysiące – mówi członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Stanisław Wziątek.

Stypendium może otrzymać w tym roku 30 absolwentów liceów ogólnokształcących i techników. To dwukrotnie więcej niż w dwóch poprzednich edycjach programu. O stypendium mogą się  ubiegać osoby, które na koniec nauczania w swojej szkole osiągnęli średnią ocen nie mniejszą niż 4,5 oraz uzyskali średni wynik z egzaminu maturalnego na poziomie co najmniej 80 proc. Dodatkowe punkty otrzymają także laureaci i finaliści olimpiad.

Dotychczas na stypendia przekazano ponad 140 tys. zł. W tym roku została podwojona pula stypendiów. Ponadto w nowym regulaminie przyjętym w bieżącym roku znalazł się także zapis o olimpiadach tematycznych, dający dodatkowe szanse młodzieży o uzdolnieniach technicznych, informatycznych czy matematyczno-przyrodniczych.

Wnioski o stypendium można składać do 15 września br. Szczegóły znajdują się na stronie Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego - www.edukacja.wzp.pl. ©℗

(el)

Fot. Ryszard PAKIESER

Na zdjęciu: Najlepsi kandydaci na zachodniopomorskie uczelnie mogą otrzymać stypendium marszałka. Na zdjęciu ubiegłoroczna inauguracja na ZUT

Komentarze

lokalni oligofrenicy otrzymają dotację
Za kilka lat będą urzadzać łapanki do ciecińskich szkółek wyższego przysposobienia.
2020-07-14 13:06:23
Darek
Jedyna nadzieja, że żaden z tych młodych zdolnych ludzi, nie trafi do jakiś niepublicznej pseudo uczelni, liderów sprzedaży pustych dyplomów o poziomie zawodówki.
2020-07-13 21:42:53
poznaniak
Nie ma takich absolwentów chcących zostać w Szczecinie na studia. wszyscy walą drzwiami i oknami do Poznania na uczelnie o randze światowej do elitarnego grona studentów- elity intelektualnej i światowej.
2020-07-10 10:52:08
JA
Do pincet:właśnie zostanie w Szczecinie dobrych absolwentów podniesie poziom nauczania na uczelniach!Najlepsi uciekają do innych ośrodków. Jedynie PUM trochę podnosi statystykę
2020-07-10 10:09:42
pińcet
A nie lepiej podnieść poziom lokalnych uczelni, a nie doktoryzować i habilitować byle kogo?
2020-07-10 09:03:50

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy szczecińska "Wenecja" doczeka się w końcu renowacji?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie