niedziela, 27 września 2020.
Strona główna > Nauka > Są pieniądze dla niezamożnych, ale zdolnych

Są pieniądze dla niezamożnych, ale zdolnych

Są pieniądze dla niezamożnych, ale zdolnych
Data publikacji: 2020-06-02 08:40
Ostatnia aktualizacja: 2020-07-01 17:53
Wywietleń: 911 457535

Startuje dziewiętnasta edycja programu stypendiów pomostowych. To specjalna pomoc dla uzdolnionych maturzystów z niezamożnych rodzin i mniejszych miejscowości.

- Zapraszamy zdolnych, ambitnych maturzystów ze wsi i małych miejscowości, pochodzących z niezamożnych rodzin, którzy chcą studiować. W roku akademickim 2020/2021 czekają na Was stypendia pomostowe na I rok studiów w wysokości 500 zł miesięcznie, które będą wypłacane przez 10 miesięcy - zachęca organizator, Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości.

O stypendium na I rok studiów może aplikować każdy maturzysta z 2020 r., który ukończy szkołę ponadgimnazjalną i: zda dobrze maturę w bieżącym roku szkolnym; zostanie przyjęty w roku akademickim 2020/2021 na I rok stacjonarnych studiów I stopnia lub I rok stacjonarnych jednolitych studiów magisterskich; mieszka na wsi lub w mieście do 20 tys. mieszkańców; pochodzi z niezamożnej rodziny (w której dochód na osobę nie przekracza 1820 zł brutto). Ponadto musi spełnić jeden z następujących warunków: pochodzi z rodziny byłego pracownika PGR lub jest uczestnikiem finałowego etapu olimpiad przedmiotowych w szkole ponadgimnazjalnej lub jest członkiem rodziny wielodzietnej lub ma rekomendację lokalnej organizacji pozarządowej uczestniczącej w bieżącej edycji programu.

Stypendyści, którzy osiągną dobre wyniki w nauce, mogą korzystać ze stypendiów na II, III i IV rok studiów, stypendiów językowych, stypendiów na wyjazd na zagraniczną uczelnię, stypendiów doktoranckich oraz staży zagranicznych.

Rekrutacja do programu przebiegać będzie on-line na stronie  www.stypendia-pomostowe.pl.

(as)

Fot. Dariusz Gorajski

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie