Sobota 25 czerwca 2022r. 
REKLAMA

Studentko, wyzwól swój potencjał

Data publikacji: 2019-02-16 22:27
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-25 18:48
Studentko, wyzwól swój potencjał
Panie na kierunkach technicznych studiują m.in. na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie.  

Do 3 marca studentki uczelni technicznych mogą zgłosić się do programu „Inżynierki 4.0” organizowanego przez firmę Siemens. I wziąć udział w specjalistycznych warsztatach.

Uczestniczki otrzymają szansę na wyjazd w kwietniu na Targi Hannover Messe. Partnerem programu jest Fundacja Edukacyjna Perspektywy oraz Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii. Na uczestniczki czekają warsztaty, prowadzone przez członków zarządu Siemens oraz ekspertów z zakresu technologii przemysłowej z takich firm jak KUKA czy Daimler.

Zajęcia dotyczyć będą m.in. takich obszarów jak: "Virtual and augmented reality", "New production setup na przykładzie fabryki Mercedesa w Jaworze", "Robotyzacja w świecie Industry 4.0" i "Projektowanie innowacji w duchu design thinking". Zakres zajęć obejmuje także dziedziny związane z rozwojem osobistym na rynku pracy, czyli m.in. komunikację, doskonalenie wizerunku i mentoring.

- Przygotowanie zawodowe współczesnego inżyniera wymaga połączenia wielu specjalności w procesie edukacji. W kształceniu konieczne jest umiejętne powiązanie takich dziedzin wiedzy jak mechatronika czy informatyka przy jednoczesnej znajomości procesów technologicznych specyficznych dla poszczególnych branż produkcyjnych – mówi Cezary Mychlewicz, dyrektor ds. marketingu branż przemysłowych w Siemens.

Z raportu opracowanego przez Siemensa i Fundację Edukacyjną Perspektywy wynika, że firmy powinny podjąć znacznie więcej działań zwiększających udział kobiet w zawodach związanych z nowymi technologiami. Udział w programie jest bezpłatny.

Więcej informacji i rejestracja: tutaj.

(as)

Fot. Dariusz Gorajski

Panie na kierunkach technicznych studiują m.in. na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Ups
2019-02-17 09:51:00
To dyskryminacja. Musi być specjalny program dla kobiet, bo inaczej nie miałyby szans.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA