wtorek, 19 czerwca 2018.
Strona główna > Kraj > Kto zawsze znajdzie pracę?

Kto zawsze znajdzie pracę? [FILM]

Kto zawsze znajdzie pracę?
Data publikacji: 2016-05-07 23:17
Ostatnia aktualizacja: 2016-05-10 12:35
Wywietleń: 1404 132647

W niektórych branżach już mamy rynek pracownika. Przykład? Informatycy, inżynierowie, wyspecjalizowani pracownicy obsługujący technologie w zakładach i obsługujący linie produkcyjne – to osoby, które są najczęściej poszukiwane przez firmy. Chociaż ofert pracy jest dla nich dużo to okazuje się, że na etat mogą liczyć tylko nieliczni. Kto jest najbardziej poszukiwany na rynku pracy?

- Należy pamiętać, że nie każda osoba, która jest informatykiem, inżynierem, technologiem rządzi na rynku pracy. Rynek pracownika dotyczy osób, które są najlepsze. Jest to uniwersalny trend, który dotyczy zarówno tych bardzo popularnych zawodów jak informatyk, ale także pozostałych zawodów m.in. z obszaru. usług, bankowości czy finansów - mówi Lucyna Pleśniar, Prezes Zarządu agencji rekrutacyjnej PEOPLE.

- Jeśli chodzi o prognozy na 2016 rok nie przewiduję, by były to rewolucyjne zmiany. Rynek pracy ewoluuje także w zależności od pory roku. Zbliżające się lato sprawi, że rynek otworzy się na prace sezonowe m.in. związane z uruchomieniem licznych inwestycji budowlanych - mówi Lucyna Pleśniar.


Wśród najbardziej poszukiwanych pracowników są także osoby ze znajomością języków obcych. W tym przypadku ważne jest wykształcenie, ale drugorzędny jest rodzaj wykształcenia. Pierwszorzędna jest natomiast znajomość co najmniej dwóch języków obcych, przede wszystkim nietypowych np. z grupy języków skandynawskich lub takich, którymi posługuje się Afryka.

- Dlaczego? Polska jest cały czas bardzo popularnym rynkiem dla centrów usług wspólnych, które obsługują międzynarodowe korporacje np. w zakresie IT, administracji czy HR. Jest to rynek wciąż nienasycony. ponieważ koszty pracy są relatywnie niskie, a kompetencje i kwalifikacje polskich pracowników są wysokie i bardzo cenione. Dlatego mogę zachęcać, szczególnie młode osoby, by uczyły się języków, warto jednak pamiętać, że jeden język to dziś za mało - dodaje Lucyna Pleśniar.

Źródło: newsrm.tv

Komentarze

NSZZ Solidarnosc z Sierpnia 1980 roku,
Zadna praca nie jest zla, byle tylko CHECI do niej byly ! Natomiast Zwiazki Zawodowe powinny dopilnowac tego, by za kazda prace... bylo godziwe, sprawiedliwe i odpowiednie wynagrodzenie... w Porozumieniu z Pracodawca !!
2016-05-10 12:13:34
Najpewniejsza jest - SAMOPOMOC,
Pomagajmy sobie na rozne sposoby, kupujac jak nawiecej WSZYSTKIEGO co wyprodukowano w Polsce, to i zarobione MILIARDY... tak z produkcji towarow jak i ich sprzedazy - POZOSTANA w POLSCE ! Gdzie i ilosc miejsc pracy w Polsce, bedzie musiala sie automatycznie znacznie - ZWIEKSZYC !!
2016-05-09 12:25:40
Praca
Kto zawsze znajdzie pracę? Z ostatnich doniesień prasowych, to byli parlamentarzyści...
2016-05-09 08:34:19
Patriota,
Jak to, przeciez kazdy Polak zna minimum 2 jezyki: tj. Jezyk Polski i Polska Lacine ! A po drugie, jesli Polacy chca zwiekszyc sobie ilosc miejsc pracy w Polsce...to powinni kupowac jak najwiecej POLSKICH TOWAROW...!!
2016-05-08 23:10:15

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Finalistki Gryfii na plenerze literackim
Plener literacki wystartował
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy