Piątek 28 stycznia 2022r. 
REKLAMA

Studenci wracają na uczelnie

Data publikacji: 2022-01-10 08:11
Ostatnia aktualizacja: 2022-01-10 08:11
Studenci wracają na uczelnie
Na Uniwersytecie Szczecińskim studenci wracają do sal wykładowych.  Fot. Dariusz Gorajski  

Studenci Uniwersytetu Szczecińskiego i Akademii Morskiej w poniedziałek wracają do zajęć stacjonarnych. Za nimi kilka tygodni nauki zdalnej, na którą wysłano ich z powodu wzbierającej pandemii koronawirusa. 

US na dydaktykę internetową przeszedł 20 grudnia ub. roku. Teraz ponownie zaprasza studentów w swoje mury. Jak przeczytamy w komunikacie uniwersytetu: "Ta trudna decyzja władz Uczelni została podyktowana obowiązkiem zapewnienia studentom możliwości zaliczenia wszystkich przedmiotów w semestrze zimowym, a w szczególności tych zajęć, które ze względu na wymiar praktyczny muszą być przeprowadzone w sposób bezpośredni.

Jednocześnie apelujemy do członków społeczności akademickiej o zachowanie reguł reżimu sanitarnego oraz zachęcamy do szczepień dla zwiększenia bezpieczeństwa pracowników i studentów. Informujemy, że w trakcie zajęć dydaktycznych będą prowadzone intensywne kontrole sanitarne, a wobec osób naruszających powyższe reguły będą stosowane konsekwencje związane z nieprzestrzeganiem wewnętrznych aktów normatywnych Uniwersytetu Szczecińskiego.

Sposób organizacji zajęć dydaktycznych i innych firm aktywności na US może ulec zmianie w przypadku korekty wytycznych i wprowadzenia dodatkowych obostrzeń przez Ministra Edukacji i Nauki albo Ministra Zdrowia".

W Akademii Morska nauka zdalna na wszystkich wydziałach trwała od 18 grudnia.

A inne uczelnie?  

Nauka zdalna na Wydziale Elektrycznym Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego funkcjonowała od 13 do 22 grudnia.

Akademia Sztuki uczy w trybie hybrydowym 

– Systematycznie dostosowujemy nasze działania do sytuacji epidemicznej - mówiła w grudniu Agnieszka Lisowska, rzecznik prasowy uczelni.  W tej chwili większość zajęć grupowych, zwłaszcza teoretycznych, przeprowadzamy zdalnie. Stacjonarnie odbywają się zajęcia praktyczne, które w większości przypadków organizowane są w małych grupach lub indywidualnie.

Pomorski Uniwersytet Medyczny w tym semestrze działa bez zmian, stacjonarnie. ©℗

(as)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA