czwartek, 24 maja 2018.
Strona główna > Nauka > Studenci PUM diagnozują

Studenci PUM diagnozują

Studenci PUM diagnozują
Data publikacji: 2016-12-04 22:02
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-23 18:50
Wywietleń: 1670 182288

Badanie poziomu cukru we krwi, mierzenie ciśnienia i badanie przepływu powietrza - takie diagnozy przeprowadzali w sobotę studenci Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie podczas festynu w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I st.

Akcję zorganizowało IFMSA-Poland Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny. Oprócz badań diagnostycznych, każdy zainteresowany mógł się dowiedzieć m.in. o objawach i zagrożeniach wynikających z cukrzycy, otrzymać stosowną ulotkę oraz poradę. Studenci Wydziału Lekarskiego PUM organizują rozmaite akcje społeczne, jak "Zdrowie pod kontrolą", które służą uświadomieniu społeczeństwa w zakresie profilaktyki chorób. Spotkać ich można podczas imprez otwartych, festynów i w centrach handlowych. Przyznają, że zdarzyło się, iż cukrzycę wykryli u przypadkowej osoby, którą następnie skierowali na badanie do lekarza. (el)

Fot. Elżbieta KUBERA

Komentarze

Diagnoza
Od wykonania pomiaru/pomiarów do diagnozy to droga jeszcze daleka. I nie student stawia diagnozę.
2016-12-05 22:49:06

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”