Czy zdrowie dziecka jest pod kontrolą w okresie prenatalnym? Czy w ogóle możliwe jest, a jeśli tak, to na czym polega "programowanie płodu"? Na te między innymi pytania postara się we wtorek odpowiedzieć lekarz, naukowiec i autorytet w tej dziedzinie, profesor Christiane Richter-Ehrenstein.
Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie zaprasza na kolejny wykład otwarty w ramach cyklu „Spotkania z Nauką”. Gościem uniwersytetu będzie wybitna ekspertka, profesor Christiane Richter-Ehrenstein z Kliniki Ginekologii i Położnictwa (Klinik für Frauenheilkunde und Geburtshilfe Klinikum) we Frankfurcie nad Odrą.
Temat wykładu to „Programowanie płodu – Czy nasze zdrowie jest pod kontrolą w życiu prenatalnym?”. Profesor poruszy zagadnienia związane z wpływem czynników prenatalnych na zdrowie człowieka, omawiając, jak życie w łonie matki kształtuje naszą przyszłość zdrowotną. To niezwykle aktualny temat, który stawia pytania o granice i możliwości interwencji medycznych w fazie prenatalnej oraz ich wpływ na rozwój organizmu.
Wykład przeznaczony jest dla specjalistów, studentów, pracowników ochrony zdrowia, przedstawicieli organizacji pomocowych, oraz osób, które pragną zgłębić wiedzę na temat dylematów współczesnej medycyny - informują organizatorzy prelekcji.
Wykładu profesor Christiane Richter-Ehrenstein z Kliniki Ginekologii i Położnictwa we Frankfurcie nad Odrą będzie można wysłuchać 21 stycznia 2025 r., godz. 15:00 w auli Rektoratu Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego przy ul. Rybackiej 1 w Szczecinie.
W ramach cyklu „Spotkania z Nauką” od lutego do czerwca 2025 roku odbędą się kolejne wykłady otwarte, które będą poruszać najnowsze osiągnięcia w różnych dziedzinach medycyny oraz nauki, a także wyzwania współczesnego świata. Szczegóły dotyczące przyszłych spotkań będą dostępne na stronie internetowej PUM.
(k)