Piątek, 12 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Prymusi z nagrodami od prezydenta [GALERIA]

Data publikacji: 19 czerwca 2024 r. 14:00
Ostatnia aktualizacja: 20 czerwca 2024 r. 16:23
Prymusi z nagrodami od prezydenta
Fot. Dariusz Gorajski  

Niemal w przededniu zakończenia roku szkolnego 2023/2024 blisko czterystu uczniów ze szczecińskich szkół - zarówno podstawowych, jak i liceów i techników - otrzymało Nagrody Prezydenta Miasta za doskonałe wyniki w nauce. To nie tylko ci, którzy już za parę dni otrzymają świadectwa z czerwonym paskiem, ale przede wszystkim dzieci i młodzież uczestnicząca w wielu olimpiadach i konkursach oraz zaangażowana społecznie - w pomoc i wolontariat.

Uroczystość, w której uczestniczyli uczniowie, ich nauczyciele, a także rodzice i dziadkowie  - podobnie jak w latach poprzednich -  odbyła się w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Szczecinie.

Coroczne nagrody przyznawane są uczniom szczecińskich szkół, za wybitne osiągnięcia w zakresie wiedzy i umiejętności z przedmiotów, znajdujących się w programie nauczania, osiągnięte w danym roku szkolnym. W tym roku do Urzędu Miasta wpłynęły łącznie 504 wnioski dotyczące przyznania ich dla uczniów. Wniosków ze szkół podstawowych było aż 269, ze szkół ponadpodstawowych 235. Ostatecznie, wymagane kryterium punktowe spełniło łącznie 371 szczecińskich uczniów.

Uroczystość podzielono na dwie części. O godz. 9 prezydent Piotr Krzystek wręczał nagrody młodszym uczniom, o godz. 11 aula im. Dyrektora Jana Trzeciaka szczecińskiej "Jedynki" wypełniła się licealistami i uczniami techników. Gratulacje i uściski dłoni zdolni uczniowie odbierali także od nowego wiceprezydenta Marcina Biskupskiego, który jest odpowiedzialny między innymi za szczecińską oświatę.

Dla młodych ludzi to niezwykłe przeżycie, choć niektórzy dyplomy i nagrody pieniężne odbierali nie pierwszy raz. Prymusi podkreślali, że warto inwestować w siebie, w naukę, w działania pomocowe, a nagrody tylko motywują do dalszej pracy, zaś stypendia przydadzą się na wakacje.

(kel)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

@Szkoda
2024-06-21 01:42:20
Właśnie konkursy i olimpiady są dobrym kryterium. Średnia ocen? W jednej szkole na dobrą ocenę trzeba sobie naprawdę zapracować, w innej wcale. Od nauczyciela też wiele zależy. Musiałyby być te oceny wystawiane wyłącznie na podstawie jednolitych ogólnopolskich testów, z każdego przedmiotu. No i - niby dlaczego twoim zdaniem "wyścig szczurów" po średnią ocen ma być lepszy od olimpiady i konkursu?
Paradoks
2024-06-20 16:04:53
Prawda to nie chodzi o dobro czlowieka by byl szczesliwy itd tylko o system wpajanie,programowanie od dziecka ze,nauka,wyscig szczurow,ma byc tak jak rzad chce nie jak obywatel.W pelni pozniej wykorzystywany na maxa czerpiac z tego zyski.Dzis kazdego da sie przekupic itd A czy ktos bedzie szczesliwy to inna rzecz.Wszyscy sa programowani i wpajane jest ze,tak jest dobrze a nie jak czlowiek chce.
Szkoda
2024-06-19 21:07:59
Nie wiesz co piszesz trzeba dużo poświęcić czasu i nauki jak to muwisz na wyścig szczurów tak samo jak na wysoką średnią moje dziecko osiągnęło jedno i drugie co wcale nie znaczy że któreś z dzieci jest gorsze bo ma niższą średnią brawo dla całej młodzieży która dzisiaj odebrała od Pana Prezydenta nagrody
Szkoda
2024-06-19 18:50:50
Kryterium abstrakcyjne - konkursy i olimpiady - to już nie można porównywać średniej na świadectwie tylko promować " wyścig szczurów"? Pułapka edukacyjna uwielbiana w mieście Szczecin. Uczniowie powinni być oceniani wedle obiektywnych kryteriów - to demoralizujące i wręcz obrzydliwie.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA