Czwartek, 13 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Nowe kierunki na Akademii Sztuki. Powstało Centrum Studiów Podyplomowych i Szkoleń

Data publikacji: 11 czerwca 2024 r. 15:33
Ostatnia aktualizacja: 11 czerwca 2024 r. 15:53
Nowe kierunki na Akademii Sztuki. Powstało Centrum Studiów Podyplomowych i Szkoleń
Akademia Sztuki przygotowała bogatą ofertę studiów podyplomowych i szkoleń. Fot. Agata Jankowska  

Aktorstwo głosowe i dubbing, odtwórstwo historyczne, wycena dzieł sztuki, wokalistyka czy projektowanie grafiki - to tylko niektóre z propozycji kierunków, jakie powstały w ramach nowego projektu Akademii Sztuki w Szczecinie - Centrum Studiów Podyplomowych i Szkoleń. Rekrutacja już trwa.

Nowe kierunki studiów podyplomowych i szkoleń mają odpowiadać na potrzeby rynku pracy, ale i ludzi, którzy chcieliby rozwijać swoje hobby czy kompetencje zawodowe.

- Jesteśmy pierwszą uczelnią, która wyszła z takim projektem - mówiła na konferencji prasowej Mirosława Jarmołowicz, rektor Akademii Sztuki w Szczecinie.

Zapotrzebowanie na kierunki w ramach Centrum ma zasięg nie tylko lokalny, ale ogólnopolski, jak mówi Anna Kornacka reprezentująca jednego z partnerów studiów podyplomowych.

- Przed uruchomieniem Centrum robiliśmy rozeznanie ofert innych akademii sztuk pięknych. Ze zdziwieniem odkryliśmy, jak uboga jest to oferta i jak wiele osób mających hobby, pasje, chcących rozszerzyć swoje umiejętności nie ma takiego profesjonalnego miejsca, gdzie mogłyby taką potrzebę realizować - tłumaczy. - W związku z tym skomponowaliśmy tak szeroką ofertę, zapraszając do współpracy różnorodne podmioty z tak różnych światów.

Wykładowcami na poszczególnych kierunkach będą specjaliści z całej Polski i Szczecina, m. in: aktor dubbingowy Jarosław Boberek, aktorka Dominika Ostałowska, projektantka Sylwia Majdan, reżyser musicalowy Tomasz Godzisz, odtwórca historyczny i aktor Igor Górewicz, neurobiolog prof. Wojciech Glac czy właściciel warszawskiego domu aukcyjnego Artbidy Łukasz Kuca. 

W ofercie studiów podyplomowych znajdują się takie kierunki, jak: Aktorstwo głosowe i dubbing, Musical, Odtwórstwo i rzemiosło historyczne, Wokalistyka, Architektura i aranżacja wnętrz, Wycena dział sztuki, Broń i kultura, Projektowanie ubioru, Choreografia, Reżyseria i produkcja teatralna, Kultura ludowa, Psychologia reklamy, Malarstwo i rysunek, Graphic designer, Gry komputerowe i projektowanie VR. Szkolenia przeprowadzane natomiast będą w takich dziedzinach, jak: Warsztat teatralny z Dominiką Ostałowską, Inwestycje alternatywne na rynku sztuki, Tworzenie komiksu, Kreowanie marki osobistej artysty, Sztuka inwestowania w sztukę, Prawo autorskie dla artystów, Kompetencje cyfrowe, Wzmocnienie twórczego potencjału, Tworzenie grafik z AI.

Rekrutacja zaczęła się we wtorek, 11 czerwca. Studia natomiast ruszają z dniem 1 października. ©℗

(aj)

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

bez perspektyw
2024-06-11 20:32:52
wszystkie te specjalności w ciągu najbliższych 5 lat zostaną zajęte przez tzw sztuczna inteligencje - najbardziej perspektywiczny kierunek to wyciąganie więcej pieniędzy z kieszeni podatnika - "dej piniondze na artystów..."

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA