czwartek, 21 czerwca 2018.
Strona główna > Nauka > Popraw swoją matematykę

Popraw swoją matematykę

Popraw swoją matematykę
Data publikacji: 2016-02-11 10:02
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-23 18:49
Wywietleń: 1666 117656

Akademia Morska w Szczecinie po raz kolejny przygotowała dla maturzystów bezpłatny kurs z matematyki. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w najbliższy poniedziałek o g. 17.30 w sali 5-6 na pierwszym piętrze budynku uczelni przy ul. Szczerbcowej 4.

- Kurs rozpocznie się od razu od wtorku - informuje Bogna Bartkiewicz z AM. - Organizujemy trzy grupy na poziomie podstawowym oraz jedną, o ile chętni dopiszą, na poziomie rozszerzonym (startujemy od minimum trzydziestu osób). 
W sumie to osiem tygodni zajęć, dwa razy w tygodniu po dwie godziny lekcyjne z przerwą na Święta Wielkanocne. Kurs od pierwszej jego edycji cieszy dużym zainteresowaniem. W pierwszym roku obowiązkowej matury z matematyki na niektórych maturzystów padł blady strach.

Zwykle zgłasza się ok. 300-400 osób. Zajęcia prowadzą wykładowcy akademiccy mający już doświadczenie w pracy z uczniami szkół ponadgimnazjalnych.

- Najwięcej problemów przysparza tradycyjnie rachunek prawdopodobieństwa oraz geometria i stereometria, czyli bryły, widzenie przestrzenne. To okazuje się dla młodych ludzi trudne do wyobrażenia. A to przecież bardzo przyjemny temat - mówi dr hab. Lech Kasyk, kierownik Zakładu Matematyki na Wydziale Nawigacyjnym. - Czasem po prostu wystarczy młodym ludziom inaczej, spokojniej wytłumaczyć dane zagadnienie i okazuje się, że to proste. Niekiedy kursanci stają się od października studentami AM w Szczecinie. Przez te kilka lat prowadzenia kursu na zajęcia trafia także młodsze rodzeństwo lub kuzynostwo maturzystów z lat ubiegłych. 

Grupa pierwsza będzie miała zajęcia we wtorki i czwartki w g. 17.30-19 w sali 5, grupa druga - w tych samych godzinach w sali 6. Grupa trzecia będzie spotykać się poniedziałki i środy w g. 17.30-19 w sali 5. Gdyby powstała grupa na poziomie rozszerzonym, jej zajęcia odbywałyby się w poniedziałki i środy w g. 17.30 - 19. (as)

Fot. Dariusz Gorajski (arch.) 

Komentarze

Jerzy
To jest praca co niszczy zdrowie, brak swierzego jwdzenia na statku, slabi kucharze, niebezpieczne warunki, wlasciciele statkow to raczej firmy bez standardow zarzadzania i obiegu dokumentow, a jako zaloga moze sie trafic na przyklad więźniowie zakładu karnego którym nic nie można zrobić i nie chcą pracować...Polska nie ma floty po co płacic za szkoly morskie?
2016-02-12 13:00:04
chiefmate
Ja nie rozumiem, po co szkoly morskie maja statut wyzszych uczelni? Zakres prac na statku to prace fizyczne, czyli wystarczy szkola srednia i praktyka. Po co rzad daje kase na to? Praca poza domem, podroze...wielu marynarzy cierpi na chorobe alkoholowa.
2016-02-12 12:30:39

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy