sobota, 19 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Bezpieczne podróże koleją

Bezpieczne podróże koleją

Bezpieczne  podróże koleją
Data publikacji: 2016-02-06 09:47
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:53
Wywietleń: 1354 115999

Więcej patroli na dworcach i w pociągach, szczególne monitorowanie tras pociągów z dziećmi i młodzieżą, nadzór nad terenami kolejowymi. Takie działania podejmuje Straż Ochrony Kolei podczas ferii zimowych.

Bezpieczeństwa podróżnych podczas ferii pilnuje ponad 14 000 patroli SOK wspieranych przez 1 200 zespołów innych służb. Działają one wokół dworców i przystanków, w pomieszczeniach i na peronach. Zwracają uwagę na bezpieczne dojścia do pociągów przez tereny kolejowe oraz zachowanie podczas wsiadania i wysiadania 
z wagonów. W pociągach są patrole umundurowane i w cywilu. Funkcjonariusze współpracują z przewoźnikami, obsługą dworców, policją i strażą miejską.

Szczególnym nadzorem są objęte tereny kolejowe i tory w miejscach, w których ryzykanci skracają sobie drogę, przebiegając przed pociągami. Sokiści patrolują okolice linii kolejowych przylegające do lodowisk, tras turystycznych oraz mosty i wiadukty. Do zabezpieczania setek kilometrów szlaków kolejowych przed złodziejami używają mobilnych centrów monitoringu, samochodów terenowych oraz fotopułapek.

Sokiści przypominają podróżnym, że ich bezpieczeństwo zależy także od nich samych.

- Należy pamiętać, aby nie pozostawiać swojego bagażu bez opieki, a wszystkie wartościowe rzeczy trzymać zawsze przy sobie - mówi Diana Zborowska , rzecznik Straży Ochrony Kolei. - Za każdym razem, kiedy poczujemy się zagrożeni, należy jak najszybciej zaalarmować służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo.

Numer alarmowy SOK to: 22 474 00 00.

(mag)

Fot. SOK

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie