Sobota, 25 maja 2024 r. 
REKLAMA

Bezpieczne podróże koleją

Data publikacji: 06 lutego 2016 r. 09:47
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:43
Bezpieczne  podróże koleją
 

Więcej patroli na dworcach i w pociągach, szczególne monitorowanie tras pociągów z dziećmi i młodzieżą, nadzór nad terenami kolejowymi. Takie działania podejmuje Straż Ochrony Kolei podczas ferii zimowych.

Bezpieczeństwa podróżnych podczas ferii pilnuje ponad 14 000 patroli SOK wspieranych przez 1 200 zespołów innych służb. Działają one wokół dworców i przystanków, w pomieszczeniach i na peronach. Zwracają uwagę na bezpieczne dojścia do pociągów przez tereny kolejowe oraz zachowanie podczas wsiadania i wysiadania 
z wagonów. W pociągach są patrole umundurowane i w cywilu. Funkcjonariusze współpracują z przewoźnikami, obsługą dworców, policją i strażą miejską.

Szczególnym nadzorem są objęte tereny kolejowe i tory w miejscach, w których ryzykanci skracają sobie drogę, przebiegając przed pociągami. Sokiści patrolują okolice linii kolejowych przylegające do lodowisk, tras turystycznych oraz mosty i wiadukty. Do zabezpieczania setek kilometrów szlaków kolejowych przed złodziejami używają mobilnych centrów monitoringu, samochodów terenowych oraz fotopułapek.

Sokiści przypominają podróżnym, że ich bezpieczeństwo zależy także od nich samych.

- Należy pamiętać, aby nie pozostawiać swojego bagażu bez opieki, a wszystkie wartościowe rzeczy trzymać zawsze przy sobie - mówi Diana Zborowska , rzecznik Straży Ochrony Kolei. - Za każdym razem, kiedy poczujemy się zagrożeni, należy jak najszybciej zaalarmować służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo.

Numer alarmowy SOK to: 22 474 00 00.

(mag)

Fot. SOK

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA