Środa 26 stycznia 2022r. 
REKLAMA

Po nauce zdalnej i przerwie świątecznej. Uczniowie wrócili do szkół [GALERIA]

Data publikacji: 2022-01-10 12:48
Ostatnia aktualizacja: 2022-01-10 18:37
Po nauce zdalnej i przerwie świątecznej. Uczniowie wrócili do szkół
Klasa 3 b ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Szczecinie cieszy się ze spotkania ze swoją nauczycielką Katarzyną Fremel. Fot. Dariusz Gorajski  

PO przerwie świąteczno-noworocznej i kilkunastu dniach nauki zdalnej uczniowie powrócili do szkolnych ławek. Nauka ma się odbywać z zachowaniem zasad sanitarnych m.in. z zachowaniem dystansu i noszeniem maseczek w częściach wspólnych placówek - tak nakazało Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Dzieci i młodzież na zdalną naukę przeszły 20 grudnia 2021 r, w związku z dużą liczbą zachorowań na COVID-19. Dotyczyło to jednak wyłącznie szkół podstawowych i ponadpodstawowych, przedszkola pracowały normalnie.

- Cieszę się, że wróciłam do szkoły, do swoich nauczycieli i koleżanek - mówi Lilianna, uczennica Szkoły Podstawowej nr 46 w Szczecinie. - Nie lubię uczyć się przy komputerze w domu. Tęskniłam za normalną nauką i przyjaciółmi z klasy.

Aby nauka w trybie stacjonarnym, mimo stanu epidemii, trwała jak najdłużej, Ministerstwo Edukacji i Nauki zachęca i rekomenduje, aby we wszystkich szkołach i placówkach zintensyfikowano działania w obszarze bezpieczeństwa sanitarnego. Są one niezwykle ważne z punktu widzenia bezpieczeństwa nauczycieli, uczniów i ich rodzin. Szkoły muszą zatem przestrzegać reżimu sanitarnego opracowanego przez resort oświaty, Ministerstwo Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego. 

To przede wszystkim zachowanie dystansu między osobami przebywającymi na terenie szkoły, szczególnie w miejscach wspólnych, a także ograniczone gromadzenie się uczniów na terenie szkoły.

- Dyrektor szkoły powinien wprowadzić obowiązek noszenia maseczek w przestrzeniach wspólnych, gdy nie ma możliwości zachowania dystansu, a uczniowie powinni ten obowiązek respektować. W najbliższym czasie kolejny raz szkoły zostaną zaopatrzone w środki ochrony indywidualnej - informuje MEiN.

Resort oświaty zaleca także upowszechnianie wiedzy o szczepieniach dla uczących się dzieci i młodzieży a także pracowników szkół - zarówno nauczycieli, jak i pracowników niepedagogicznych. 

Uczniów czeka trzytygodniowa nauka w szkolnych ławkach, bo za chwilę ferie zimowe, które dzieci i młodzież z Zachodniopomorskiego rozpoczynają 31 stycznia i zakończą 13 lutego.

(kel)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

@belfer
2022-01-10 18:17:21
Niestety wszyscy chcą nauki stacjonarnej nawet uczniowie. Oczywiście wszyscy oprócz belfrów jak wynika z twojej relacji
belfer
2022-01-10 15:21:22
Dzisiejszy dzien to tragedia .Wstałem w środku nocy o 7 rano i będąc w nocnym letargu po dwóch latach wakacji musiałem pójść do pracy w Szkole . Komu to przeszkadzało , że za 18 godzin zdalnej pracy pracy w tygodniu braliśmy 14 pensji i dodatki ? Czy ta stacjonarna nauka jest konieczna
Gerwazy
2022-01-10 14:09:08
a po szkole atak Zombi na rodzinę, a może do dziadków się też pojedzie. Ale fajnie się rozniesie. kilka dni w szkole i kwarantanna zamiast ferii. Czarnek posyła armię roznosicieli. Tak przy okazji przyjaciółka kurator małopolska nadal nie zwolniona po swojej skandalicznej wypowiedzi. Wszystko jest w porządku rozejść się plebsie!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA