piątek, 10 lipca 2020.
Strona główna > Nauka > Oto nowa rektor Akademii Sztuki

Oto nowa rektor Akademii Sztuki

Oto nowa rektor Akademii Sztuki
Data publikacji: 2020-06-26 13:03
Ostatnia aktualizacja: 2020-07-01 17:53
Wywietleń: 1197 461183

Prof. Mirosława Jarmołowicz została nowym rektorem Akademii Sztuki w Szczecinie. Pokonała dotychczasowego rektora, prof. Dariusza Dyczewskiego.

Wybory odbyły się w formule online. Prof. Jarmołowicz wygrała stosunkiem głosów elektorskich 24 do 19. Będzie rektorem do roku 2024.

Prof. Jarmołowicz, kierująca dotychczas Katedrą Architektury Wnętrz i Przestrzeni Wirtualnej, w swoim programie wyborczym obiecała m.in. wypracowanie procedur przeciwko patologiom na uczelni takim, jak: mobbing, dyskryminacja i kradzież własności intelektualnej; zatrudnienie psychologa, który zapewni wsparcie studentom i wykładowcom; utworzenie międzywydziałowej jednostki prowadzącej kształcenie w zakresie gier komputerowych i aplikacji mobilnych.

Kandydatkę popierali m.in.: muzyk Zbigniew Hołdys, rysownik Henryk Sawka, krytyk sztuki Anda Rottenberg.

Niedawno poznaliśmy też nowego rektora Uniwersytetu Szczecińskiego. To prof. Waldemar Tarczyński, rektor tej uczelni w latach 2005-2012.

Na innych szczecińskich uczelniach w tym roku wygrała wola kontynuacji dotychczasowej polityki i rektorzy, którzy walczyli o drugą kadencję, odnowili mandat. To profesorowie: Bogusław Machaliński na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym, Jacek Wróbel na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym oraz Wojciech Ślączka w Akademii Morskiej. ©℗

(as)

Fot. archiwum prywatne

Komentarze

toi
czyli kodziara patrząc na tych pseudo popierających... żenada
2020-06-29 20:56:29
do analityk bosy
Trafna uwaga, ale ja zamiast "przesadna symplifikacja" napisałbym raczej "symplifikacyjna przesada". O sancta simplicitas !
2020-06-29 10:37:47
Gomi
Gratulacje dla nowej Pani Rektor. Wspaniały pedagog, bardzo lubiany przez Studentów, na pewno świetnie poprowadzi Akademię ku lepszemu.
2020-06-27 10:52:17
Lep
@K tobie nie musi się podobać znawco. Postaw przed sobą lusterko, a się przerazisz, jak bóg jest niedoskonały.
2020-06-26 18:20:40
K.
Przy zdjęciu jest napisane "archiwum prywatne" więc nowa rektor sama to zdjęcie wybrała. Kiepsko. Zwłaszcza jak na fotografkę...
2020-06-26 15:41:27
Gość58
Olu, serce się liczy....
2020-06-26 14:11:28
Anna
Wreszcie jakaś zmiana. Dosyć układzików nieudaczników!
2020-06-26 13:56:57
Beksa
@Ola jak dla mnie zdjęcie czad, nie jakieś tam z cynicznym uśmieszkiem. Jest spoko :)
2020-06-26 13:54:29
analityk bosy
Zestawienie nazwiska Zbigniew Hołdys z nazwiskami profesorów szczecińskich uczelni (Tarczyński, Machaliński, Wróbel, Ślączka) to chyba przesadna symplifikacja rozkładu wartości.
2020-06-26 13:36:47
Ola
Bardzo panią przepraszam ale mogli wybrać lepsze pani ujęcie ponieważ na tym zdjęciu wygląda pani niezbyt korzystnie. Patrząc jedynie na zdjęcie, to nie chciałabym mieć takiego przełożonego z wrogim spojrzeniem.
2020-06-26 13:24:37
Alf
"...wypracowanie procedur przeciwko patologiom na uczelni takim, jak: mobbing, dyskryminacja..." się dzieje w tej uczelni. Czego nie rozumiecie?
2020-06-26 13:12:30