poniedziałek, 13 lipca 2020.
Strona główna > Nauka > Jacek Wróbel rektorem ZUT na drugą kadencję

Jacek Wróbel rektorem ZUT na drugą kadencję

Jacek Wróbel rektorem ZUT na drugą kadencję
Data publikacji: 2020-05-29 14:46
Ostatnia aktualizacja: 2020-07-01 17:53
Wywietleń: 790 457284

Profesor Jacek Wróbel został wybrany na rektora Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. To będzie jego druga kadencja.

- Ze względu na sytuację epidemiczną w kraju wybory zostały przeprowadzone z zachowaniem reżimu sanitarnego oraz według zaleceń Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie - informuje Mateusz Lipka, rzecznik ZUT. - Elektorzy byli podzieleni na 10 grup, każda po 10 osób. Głosy oddawali w odstępie czasowym. Każdy z nich został zaopatrzony w maseczkę oraz rękawiczki. W głosowaniu wzięło udział 95 osób ze 100 uprawnionych. O tym, że rektor pokieruje uczelnią przez najbliższe cztery lata, musiała orzec zdecydowana większość elektorów.

Większość za Jackiem Wróblem

61 osób swoje głosy oddało na prof. Jacka Wróbla, natomiast 34 osoby zagłosowały na jego jedynego konkurenta, prof. Witolda Biedunkiewicza.

- ZUT będzie regionalnym inkubatorem myśli technologicznej i czołowym centrum nowych technologii w Polsce, które będzie służyło całemu społeczeństwu – zapowiedział rektor.  

Priorytety na następne lata

Priorytety prof. Wróbla na następne cztery lata to m.in. utworzenie Campusu ICT (technologii teleinformatycznych) oraz budowa Akademickiego Centrum Sportu zlokalizowanego przy ul. Tenisowej. Rektor planuje również poprawę wskaźników rekrutacyjnych, zmniejszenie liczby kierunków studiów z 45 do 32 i dostosowanie ich do zapotrzebowania rynku pracy oraz przygotowanie na wybranych wydziałach szkoleń i kursów dla studentów, po których uzyskiwaliby dodatkowe umiejętności i uprawnienia zawodowe potwierdzone certyfikatem, dyplomem, czy zaświadczeniem honorowanym przez podmioty gospodarcze.

* * *

W ostatnich tygodniach swój mandat odnowili dwaj inni rektorzy szczecińskich uczelni. Rektorami na drugą kadencję zostali prof. Bogusław Machaliński na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym oraz prof. Wojciech Ślączka w Akademii Morskiej.

Prof. Edward Włodarczyk stał czele Uniwersytetu Szczecińskiego przez dwie kadencje, dlatego nie może po raz kolejny ubiegać się o władzę. Chcą go zastąpić prorektor do spraw rozwoju i finansów Waldemar Gos oraz były rektor Waldemar Tarczyński. 9 czerwca o godz. 12:00 w Sali Senatu US odbędzie się ich debata. Spotkanie zostanie zrealizowane w formule transmisji on-line. Kandydaci będą odpowiadać na pytania dotyczące nauki i dydaktyki oraz współpracy US z otoczeniem społecznym, gospodarczym i międzynarodowym. Pytania odnoszące się do tych kwestii należy przesyłać na adres: info@usz.edu.pl do 5 czerwca do godz. 12:00.

(as)

Fot. ZUT

Jacek Wróbel rektorem ZUT na drugą kadencję Jacek Wróbel rektorem ZUT na drugą kadencję

Komentarze

Marta
Gratulacje, Bardzo dobry i mądry człowiek. Marta
2020-05-30 19:29:14
Jarun
Gratuluję Ci Jacku. Piotr. Pozdrów Tomka.
2020-05-30 16:35:20

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

Sonda

W jakiej postaci jesz lody tego lata?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie