środa, 30 września 2020.
Strona główna > Nauka > Ósmoklsiści skladają wnioski. Mają czas do wtorku

Ósmoklsiści skladają wnioski. Mają czas do wtorku

Ósmoklsiści skladają wnioski. Mają czas do wtorku
Data publikacji: 2020-08-03 12:21
Ostatnia aktualizacja: 2020-08-03 12:29
Wywietleń: 416 467905

Kandydaci do liceów ogólnokształcących, techników i szkół branżowych Szczecina mają czas do wtorku, 4 sierpnia do godz. 15, aby dostarczyć zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty do szkół, w których ubiegają się o przyjęcie. Tym samym potwierdzą zamiar kształcenia się w tej szkole.

Ósmoklasiści odebrali w piątek w swoich szkołach podstawowych zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty. Teraz powinni je dostarczyć do szkoły, do której kandydują. Są one uzupełnieniem wniosków o przyjęcie, jakie kandydaci składali do 10 lipca.

Lista kandydatów 12 sierpnia

Zaświadczenia o wynikach mogą złożyć w dwojaki sposób: osobiście lub mailowo. Sposób, w jaki należy go złożyć wskazuje szkoła: albo przedłożyć w szkole oryginał albo poświadczoną za zgodność z oryginałem kopię zaświadczenia o szczegółowych wynikach egzaminu ósmoklasisty, albo przesłać do szkoły za pomocą mailem za pomocą poczty elektronicznej skanu lub zdjęcia zaświadczenia o szczegółowych wynikach egzaminu ósmoklasisty.

Listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do każdej szkoły ponadpodstawowej zostaną podane 12 sierpnia. Od 13 sierpnia do 18 sierpnia w szkole, do której kandydat został zakwalifikowany, należy potwierdzić wolę przyjęcia w postaci przedłożenia oryginałów: świadectwa ukończenia szkoły podstawowej i zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty. Należy to zrobić, jeśli dokumenty te nie zostały złożone w uzupełnieniu wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej do 4 sierpnia.

Gdzie zostały wolne miejsca?

W przypadku szkoły prowadzącej kształcenie zawodowe zdający powinni złożyć również zaświadczenie lekarskie zawierające orzeczenie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu.

Z powodu panującej epidemii Ministerstwo Edukacji Narodowej o ponad miesiąc przesunęło terminy tegorocznej rekrutacji. Z tej samej przyczyny w tym roku nie zostanie przeprowadzony drugi nabór dla osób, które nie dostaną się do wybranych szkół. Kandydaci nigdzie niezakwalifikowani będą musieli indywidualnie dowiadywać się w szkołach, gdzie zostały jeszcze wolne miejsca i tam kierować swoje podania.©℗ 

(el)

Fot. Dariusz Gorajski

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie