Środa, 29 maja 2024 r. 
REKLAMA

Obiecująca liderka

Data publikacji: 08 października 2015 r. 11:38
Ostatnia aktualizacja: 21 grudnia 2015 r. 18:40
Obiecująca liderka
Dr inż Agnieszka Piegat sprawdzi się w roli lidera Fot. Mariusz Krawczyk  

Doktor inżynier Agnieszka Piegat z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie została jednym z 34 laureatów kolejnej edycji prestiżowego programu "Lider" organizowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.  Sukces w konkursie oznacza dla niej nie tylko wsparcie finansowe, ale także możliwość zarządzania własną grupą naukowców. 

- Otrzymanie projektu daje mi szansę rozwijania nowoczesnej tematyki badawczej z pogranicza medycyny i nanotechnologii, dotyczącej systemów kontrolowanego uwalniania leków. Oprócz oczywistych korzyści naukowych projekt umożliwia stworzenie własnego zespołu badawczego, skupiającego młode i ambitne osoby, przez co będę mogła się sprawdzić w nowej roli kierownika projektu - mówi Agnieszka Piegat.

Projekt będzie realizowany w Zakładzie Biomateriałów i Technologii Mikrobiologicznych Instytutu Polimerów, kierowanym przez prof. dr hab. inż. Mirosławę El Fray.

Na konkurs wysłano 358 propozycji, 149 zakwalifikowano do kolejnego etapu, 34 uzyskały dofinansowanie. Program ma stymulować współpracę młodych naukowców z przedsiębiorstwami, a także "mobilność uczonych wewnątrz sektora nauki oraz pomiędzy nauką i przemysłem".

- Oprócz najciekawszych i najlepszych projektów eksperci nagradzają najbardziej obiecujących naukowców młodego pokolenia. Promują osoby, które mają cechy przywódcze i potrafią kierować pracą zespołu w działaniach prowadzących do osiągnięcia sukcesu komercyjnego. Jestem przekonany, że wyniki prac badawczych naszych liderów przyczynią się do podniesienia konkurencyjności polskiej gospodarki – podkreśla dyrektor NCBR prof. Krzysztof Jan Kurzydłowski, dyrektor NCBR.

©℗

(as)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

13
2015-12-21 16:25:07
Czuwaj
Wawrzek
2015-10-08 14:07:56
Brawo i gratulacje Pani Doktor. To potwierdza fakt rozwoju naukowego Szczecina i Regionu
talent
2015-10-08 13:11:11
Mądra i ładna. Da się? Da.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA