Wtorek 05 lipca 2022r. 
REKLAMA

O leczeniu otyłości. Opowiedzą specjaliści i pacjenci

Data publikacji: 2022-06-03 23:12
Ostatnia aktualizacja: 2022-06-07 12:44
O leczeniu otyłości. Opowiedzą specjaliści i pacjenci
O operacyjnym leczeniu otyłości opowiedzą m.in. lekarze chirurdzy oraz pacjenci, którzy operacje mają już za sobą. Fot. Szpital wojewódzki w Szczecinie  

Otyłość to skomplikowana, przewlekła choroba, która z roku na rok dotyka coraz więcej osób. O tym, dlaczego należy ją leczyć, kiedy skorzystać z pomocy chirurgicznej i jak wygląda życie po operacji opowiedzą w sobotę (4 czerwca) specjaliści ze szpitala wojewódzkiego w Szczecinie i pacjenci, którzy zabiegi bariatryczne mają już za sobą. Organizatorzy Zapraszają zainteresowanych - potencjalnych pacjentów i lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej na „Dzień z bariatrią w Zdunowie”.

Lekarze Oddziału Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej szpitala wojewódzkiego w Szczecinie-Zdunowie już w ubiegłym roku włączyli się w ogólnopolską kampanię edukacyjną „W nowym kształcie”. Oddział ten dysponuje infrastrukturą i sprzętem przystosowanym do leczenia pacjentów z otyłością patologiczną, a ośrodek spełnia wymagania stawiane przez Sekcję Chirurgii Metabolicznej i Bariatrycznej Towarzystwa Chirurgów Polskich oraz Polskie Rekomendacje w zakresie Chirurgii Bariatrycznej i Metabolicznej.

– Całym sercem włączyliśmy się w tę kampanię, by informować społeczeństwo – mówił lek. Bartosz Kowalewski, specjalista chirurgii ogólnej i onkologicznej SPWSZ w Szczecinie. – Otyłość to choroba, musimy o tym pamiętać. To choroba, która nie tylko skraca życie, ale powoduje dyskomfort i inne schorzenia, które rozwijają się w przebiegu otyłości – cukrzycę, nadciśnienie ale też nowotwory. Choroba, którą można skutecznie wyleczyć.

Elementem kampanii „W nowym kształcie” i edukacyjnej działalności SPWSZ jest wydarzenie „Dzień z bariatrią w Zdunowie”, które organizowane jest 4 czerwca w szpitalu przy ul. Sokołowskiego 11 w Szczecinie. Tego dnia w szpitalu odbędą się dwa spotkania: dla potencjalnych pacjentów – o godz. 11.00 oraz dla zainteresowanych lekarzy (głównie POZ) – o godz. 13.00

Podczas spotkań lekarze chirurdzy, szpitalna dietetyczka, prezes Instytutu Człowieka Świadomego odpowiadającego za realizację ogólnopolskiej kampanii i dwoje pacjentów, którzy operacje mają już za sobą, odpowiedzą na pytania gości i przybliżą temat operacyjnego leczenia otyłości. 

Spotkania odbędą się w sali audiowizualnej, na trzecim piętrze (należy wejść do gmachu szpitala wejściem głównym i podążać za strzałkami, aż do sali).

Będzie możliwość skorzystania z podstawowych badań – pomiaru poziomu glikemii i ciśnienia, obliczenia wskaźnika BMI. Lekarze udostępnią także profesjonalne wagi metaboliczne.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Nie obowiązują wcześniejsze zapisy – wystarczy przyjść. Trzeba jednak pamiętać, że na terenie szpitala nadal obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa.

Spotkania będą transmitowane na stronie szpitala na Facebooku: https://www.facebook.com/SPWSZ/

(sag)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Recepta 1
2022-06-08 12:38:58
"żryj połowę" co na talerzu!
Rozsądny
2022-06-07 12:41:34
W wielu przypadkach jest tak że wystarczą odpowiednie ćwiczenia i odpowiednia dieta ale człowiek nie jest równy człowiekowi, każdy różni się od siebie i każdy ma swoje indywidualne kłopoty ze zdrowiem, nie zawsze ruch i ćwiczenia są panaceum bo nie każdy może uprawiać sport a i dieta nie zawsze wiele da, czasem jest tak że dopiero chirurg może zaradzić.
klemens
2022-06-05 14:14:38
wystarczy nie żreć w sposób bezmyślny . Homo sapiens to wiedzą .
Konstancja
2022-06-04 08:13:12
Niestety dużo wśród nas osób otyłych lub z nadwagą. Czasem wystarczą proste kroki, zmiana diety, więcej ruchu i można skutecznie zrzucić wagę. Wiem na własnym przykładzie. Teraz moje BMI już od kilku lat jest na stałym poziomie 20. Trzeba być konsekwentnym w dążeniu do normalnej wagi i zachowaniu jej.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA