środa, 20 czerwca 2018.
Strona główna > Nauka > Nieprawda, że nauczyciele stracą pracę

Nieprawda, że nauczyciele stracą pracę

Nieprawda, że nauczyciele stracą pracę
Data publikacji: 2016-02-09 22:46
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-23 18:49
Wywietleń: 289 117589

To nieprawda, że nauczyciele stracą pracę w wyniku nowelizacji systemu oświaty, znoszącej obowiązek szkolny dla sześciolatków. Wystarczy odrobina chęci i organizacji ze strony samorządów – mówiła minister edukacji narodowej Anna Zalewska.

– To nieprawda, że w związku ze zniesieniem obowiązku szkolnego dla sześciolatków wielu nauczycieli straci pracę, dlatego że nauczyciele, którzy uczą w klasach 1-3, kończą te same studia co nauczyciele przedszkola. W związku z tym, skoro mamy jeden samorząd, jeden organ prowadzący, a dzieci jest tyle samo, wystarczy odrobina chęci organizacyjnej, aby nauczyciele znaleźli się właśnie w zerówkach w przedszkolach, jeżeli rodzice tak zdecydują – powiedziała min. Zalewska. Wskazała jednak, że "szacunków będzie można dokonywać dopiero w kwietniu, w maju".

– Myślę, że po raz pierwszy rodzice mają absolutną wolność, decydują czy sześciolatek uczy się w szkole czy przedszkolu. I trzeba tę wolność uszanować, a samorządy biorą tak samo jak państwo podatki od swoich obywateli i muszą zrobić wszystko, żeby tego najmniejszego obywatela uszanować – podkreśliła minister.

Pytana przez dziennikarzy o religię na egzaminie maturalnym stwierdziła, że nie do niej należy ostateczna decyzja w tej sprawie.

– Religia jest jednym z przedmiotów i jedynym dyskryminowanym na maturze. Przecież religia jest potrzebna dla tych, którzy zdają chociażby na teologię lub idą do seminarium. Dyskusja przed nami – stwierdziła jednak minister. Jak dodała "diagnoza jest jednoznaczna: system edukacji trzeba zmienić". (pap)

 

Fot. Dariusz Gorajski

Komentarze

Miejscowy "bystrzak"
Takie rady to ta pani może sobie wsadzić w.....buty.Samorządy żeby zapewnic nauczycielom pracę,to mogą zwiekszyć ilość oddziałów w szkole.Jak to zrobić?Otoż wystarczy podzielic klasę z wiekszą ilością uczniów na dwie z mniejszą.Skorzystają na tym wszyscy a przede wszystkim uczniowie.Czyż nie jestem mądrzejszy od przypadkowej baby z PIS-u?
2016-02-11 08:09:37
xx
Ta minister to jednak de...a, i do tego nie umie zupełnie liczyć a i z logiką jest na bakier.W przedszkolach liczba dzieci się nie zmieni więc nie będzie potrzeby zatrudniać większej liczby nauczycieli czyli jeśli w szkołach będzie mniej dzieci a w przedszkolach nie będzie ich więcej bo te nie są z gumy to nauczyciele ze szkól stracą jednak pracę. Ale żeby było sprawiedliwie to proponuję zwolnić w pierwszej kolejności tych, którzy głosowali na PIS
2016-02-10 20:02:28

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
23
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy