Niedziela 23 stycznia 2022r. 
REKLAMA

Nie wolno siedzieć w domu

Data publikacji: 2017-08-14 08:52
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-25 18:45
Nie wolno siedzieć w domu
 

Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie zaprasza osoby, które ukończyły sześćdziesiąt lat, na piątą edycję projektu Medyczny Uniwersytet Seniora PUM. Jest on adresowany do tych, którzy interesują się medycyną, chcą poszerzyć swoją wiedzę, posłuchać o nowych odkryciach, poznać wybitnych naukowców.

- Pokazujemy pozytywny wizerunek seniora – mówi dr n. med. Magdalena Kamińska, koordynator MUS PUM. – Nie wolno siedzieć w domu i rozmyślać o upływającym czasie. Naszym projektem wspieramy działania na rzecz zwiększenia udziału osób starszych w życiu społecznym. Dużo mówimy o zdrowym stylu życia i profilaktyce chorób, o dobrym i pogodnym życiu.

Zajęcia odbywają się raz w miesiącu. To wykłady, ale towarzyszy im część praktyczna - warsztaty.

- Zakres tematów poruszanych na zajęciach będzie bardzo szeroki, właśnie dopinamy ostatnie szczegóły - dodaje Kinga Brandys z PUM. - Na koniec roku wszyscy nasi studenci dostają ankiety ewaluacyjne, w których piszą, jakie zajęcia podobały im się najbardziej. To ortopedia, diagnostyka i, ku naszemu zdziwieniu, onkologia. W tych ankietach piszą także o swoich oczekiwaniach. Okazuje się, że chcieliby zajęć o zdrowym żywieniu i dietach dla osób w wieku 60+, o psychiatrii, o nowościach w medycynie. Staramy się wychodzić naprzeciw ich oczekiwaniom. Pamiętajmy: nasze życie się wydłużyło i dzisiejszy 60-latek to 50-latek z ubiegłego stulecia.

Rekrutacja zaplanowana jest na 23 sierpnia. Chętni w rektoracie uczelni przy ul. Rybackiej 1 muszą stawić się osobiście - w godzinach 9-12 i 14-17. Wymagane dokumenty:
 dowód tożsamości, 
aktualne zdjęcie legitymacyjne,
 kopia świadectwa maturalnego lub dyplomu ukończenia studiów. Partnerem finansowym przedsięwzięcia jest Wydział Spraw Społecznych Urzędu Miasta Szczecin.

Na chętnych czeka 150 miejsc. Do tej pory Medyczny Uniwersytet Seniora miał ok. 600 słuchaczy. ©℗

(as)

Na zdjęciu: Do tej pory Medyczny Uniwersytet Seniora miał ok. 600 słuchaczy

Fot. Dariusz Gorajski

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Jak najczesciej...
2017-08-14 12:23:50
Nic prostrzego, jak Kola czy Zwiazki Emerytow i Recistow, zaczna organizowac dodatkowy ruch tj. spacery, szybsze marsze czy roznego rodzju gry dla osob starszych - na swiezym powietrzu...!!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA