Sobota, 18 maja 2024 r. 
REKLAMA

Nauka, sport i biznes [GALERIA]

Data publikacji: 27 listopada 2015 r. 20:00
Ostatnia aktualizacja: 13 grudnia 2015 r. 19:52
Nauka, sport i biznes
 

Uniwersytet Szczeciński przy ul. Narutowicza 17C uruchomił Centrum Badań Strukturalno-Funkcjonalnych Człowieka, nowoczesny ośrodek zajmujący się badaniami nad kulturą fizyczyną i medycyną sportową. Ma pozwolić uczelni nie tylko na współpracę ze sportowcami z Polski i Europy, ale także z firmami z różnych branż. 

- Bardzo wiele mówi się o konieczności budowania innowacyjnej gospodarki - mówił podczas otwarcia Olgierd Geblewicz, marszałek województwa zachodniopomorskiego. - A to nic innego jak nauka użyteczna. W tym miejscu nauka będzie służyła praktycznemu zastosowaniu. Sport stał się elementem gospodarki, zdrowy styl życia stał się towarem. Innowacyjność na Pomorzu Zachodnim powinna być budowana przez dostęp do różnych nisz, takich jak na przykład sport.

Prof Paweł Cięszczyk, pomysłodawca Centrum, zwrócił uwagę, że prowadzone tu badania są kompleksowe - co czyni ten obiekt wyjątkowym. Cztery laboratoria: genetyki, biochemii, fizjologii, kinezjologii pozwalają na pełne "przeskanowanie" sportowców, ale są także przydatne w przypadku ludzi, którzy nie uprawiają sportu zawodowo - pozwalają bowiem określić predyspozycję do uprawiania określonych dyscyplin.

Więcej w e-wydaniu i poniedziałkowym wydaniu "Kuriera".©℗

(as)

Fot. Ryszard Pakieser

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

MarysiaY
2015-12-13 17:55:20
Kto chce zarobic w sieci kilkadziesiat dolarow dziennie? Sposob jest prosty i dziala, poszukajcie sobie w gogle: room23a adfly

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA