piątek, 18 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > O cukrzycy z ekspertami

O cukrzycy z ekspertami

O cukrzycy z ekspertami
Data publikacji: 2015-11-13 21:26
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:45
Wywietleń: 1841 37340

Cukrzyca jest jedną z najpoważniejszych chorób cywilizacyjnych. Na świecie diagnozuje się ją co 10 sekund. Warto wiedzieć, jak się przed nią chronić i jak zapobiegać jej groźnym powikłaniom. Okazja do zdobycia informacji będzie już w najbliższą sobotę. Dzięki Szczecińskiej Fundacji Ludzkie Sprawy. 

Fundacja zaprasza (w sobotę 14 listopada) na obchody Światowego Dnia Walki z Cukrzycą. Odbędą się w Auli Wydziału Zarządzania i Ekonomiki Usług przy ul. Cukrowej w Szczecinie (na zdjęciu). Zaplanowano wykłady m.in. na temat odżywiania osób chorych i zagrożonych cukrzycą, problemów stomatologicznych tej grupy pacjentów. Będzie też okazja do indywidualnych spotkań z ekspertami z zakresu diabetologii.

Wydarzenie zostało objęte patronatem wojewody zachodniopomorskiego oraz mecenatem Miasta Szczecin. Patronat medialny objęli: „Kurier Szczeciński" oraz TVP Szczecin. Gościem specjalnym będzie Wiesław Łągiewka – aktor, śpiewak i reżyser, który będzie pełnił rolę gospodarza. Wystąpi również, na żywo, pochodzący ze Szczecina, duet Jackpot – Katarzyna Buja i Maciej Kazuba – tegoroczni uczestnicy programu „Must Be The Music".

Początek spotkania o godz. 10. Potrwa do godz. 15. Wstęp bezpłatny dla wszystkich zainteresowanych.

Organizatorzy imprezy mają dla naszych Czytelników niespodziankę. Otóż dla pierwszych 60 osób, które między godziną 10 a 12 przyjdą z „Kurierem Szczecińskim”, zapewniona jest wycieczka po Szczecinie z organizatorami i licencjonowanym przewodnikiem - Krzysztofem Widajewiczem. Będzie to okazja do zwiedzenia miasta oraz porozmawianiu o wydarzeniu.

(sag)

Fot. Robert STACHNIK

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie