Poniedziałek 21 czerwca 2021r. 
REKLAMA

Na starcie zdalnej nauki. Librus z awarią

Data publikacji: 2020-10-26 14:56
Ostatnia aktualizacja: 2020-10-27 11:09
Na starcie zdalnej nauki. Librus z awarią
 

LIBRUS, czyli dziennik elektroniczny na starcie nauki zdalnej, do której przystąpili w poniedziałek także uczniowie starszych klas szkół podstawowych, przestał działać. System ładował się zbyt długo lub strony w ogóle nie dało się załadować.

Librus to narządzie do komunikacji z uczniami i rodzicami. Swoje konta mają tu wszyscy uczniowie, rodzice i nauczyciele. Dzięki niemu można online wysyłać zadania domowe i materiały do zdalnej nauki. Nauczyciele zaś informują rodziców i uczniów o bieżących sprawach a także wpisują tu oceny.  Serwery systemów elektronicznych Librus nie wytrzymały porannych wzmożonych logowań. Podobne problemy Librus zanootował już w marcu, gdy uczniowie przeszli na zajęcia w formie online. 

Szczecińska młodzież pracuje również na platformie Microsoft Teams i Zoom, ale obowiązującą jest aplikacja Librus, bez której obie aplikacje są niekompletne.

Problemy spowodowane dużą liczbą logowań są już usunięte - zapewniają przedstawiciele Librusa pisząc w mediach społecznościowych: "Dzisiaj, pomiędzy godziną 8 a 9 rano, u części użytkowników zarejestrowaliśmy spowolnienie w logowaniu lub brak możliwości zalogowania się do rozwiązania LIBRUS Synergia. W chwili obecnej system działa poprawnie, a jego wydajność jest stale monitorowana. Przepraszamy za utrudnienia".

Jednak wszyscy użytkownicy dziennika elektronicznego obawiają się kolejnego poranka i kolejnych problemów z logowaniem. 

(kel)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Ku świadomości zkochanym w PIS-ie
2020-10-26 17:54:54
Tak samo jak LIBRUS działa cały nasz NIERZĄD PIS, a wy dajecie się kupić za obiecaną bez pokrycia 13,14 emeryturkę ( na kredyt swoich wnuków) nie wstyd wam ??

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ