Niedziela 16 maja 2021r. 

Z powodu wejścia Szczecina do strefy żółtej w szkołach bez zmian

Data publikacji: 2020-10-04 21:30
Ostatnia aktualizacja: 2020-10-04 22:05
Z powodu wejścia Szczecina do strefy żółtej w szkołach bez zmian
 

Obowiązująca od soboty strefa żółta nie zmieniła reżimu sanitarnego w szczecińskich szkołach. Tu procedury opracowano przed 1 września, jeszcze nim dzieci i młodzież zasiadły w ławkach.

- Zgodnie z obowiązującym rozporządzeniem, obostrzenia w strefach żółtych nie zmieniają zasad funkcjonowania szkół. Jednakże organy założycielskie mogą przyjąć dodatkowe obostrzenia we własnym zakresie i je wprowadzić - informuje Agnieszka Potocka z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemicznej w Szczecinie. 

Miasto na razie nie podwyższa reżimu sanitarnego w placówkach, dla których jest organem prowadzącym. - Schematy postępowania, zgodnie z wytycznymi ministra zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego zostały wprowadzone wraz z nowym rokiem szkolnym - stwierdza Marta Kufel z Centrum Informacji Miasta. 

W Szczecinie zdalnym nauczaniem z powodu COVID-19 objęte są starsze klasy szkoły podstawowej i klasy licealne w Centrum Mistrzostwa Sportowego przy ul. Mazurskiej - młodzież i kilkunastu nauczycieli są na kwarantannie do 8 października. W mijającym właśnie tygodniu nauki zdalnie pracowała także jedna klasa w V Liceum Ogólnokształcącym. Na kwarantannę sanepid wysłał również jeden oddział przedszkolny w Szkole Podstawowej nr 54. 

(kel)

Fot. Katarzyna Lipska-Sokołowska

Komentarze

Alw tytuł
2020-10-04 21:51:14
powinno być: pomimo wejścia... w szkołach bez zmian

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ