Piątek 09 grudnia 2022r. 
REKLAMA

Muzyka dla osób niewidomych

Data publikacji: 2022-11-23 18:35
Ostatnia aktualizacja: 2022-11-26 08:21
Muzyka dla osób niewidomych
Akademia Sztuki bierze udział w ewolucyjnym wprowadzaniu zmian w edukacji muzycznej. Fot. Ryszard PAKIESER  

W sobotę i w niedzielę w Akademii Sztuki w Szczecinie odbędzie się po raz pierwszy Forum muzyczne Zobaczmusic. To wydarzenie, którego celem jest ewolucyjne wprowadzanie zmian w edukacji muzycznej osób z dysfunkcją wzroku. Zaplanowane warsztaty i wykłady przeznaczone są zarówno dla osób niewidomych i słabowidzących jak i dla nauczycieli instrumentalistów, dyrygentów oraz instruktorów i nauczycieli zajmujących się szeroko pojętą edukacją muzyczną. 

Organizator, czyli Ogólnopolskie Stowarzyszenie z Muzyką do Ludzi, informuje: "Wybraliśmy Szczecin, ponieważ podczas wizyty w tym mieście i filmowania materiałów edukacyjnych w ramach projektu „Słucham, więc jestem” mieliśmy możliwość przekonać się, jak niezwykłe dojrzałe i merytoryczne jest podejście tutejszych szkół muzycznych do edukacji dzieci i młodzieży z dysfunkcją wzroku. Odważna i pionierska praca dr hab. Urszuli Szyryńskiej, prof. AS oraz długoterminowe wsparcie finansowe p. Ryszarda Stoltmana i jego Lions Clubu uczyniło ze Szczecina centrum rozwoju muzycznego dla osób z dysfunkcją wzroku. Forum to nie tylko wykłady, ale przede wszystkim warsztaty dla osób z dysfunkcją wzroku i wspólne koncerty. Będziemy nie tylko razem grać, ale i tańczyć oraz uczyć się ruchu scenicznego. Poznamy również innowacyjny zapis nutowy 3d. Zaplanowaliśmy panel dyskusyjny, wykłady, warsztaty i koncerty.  Otwarcie na współpracę i zaangażowanie Akademii Sztuki w Szczecinie pozwala nam odważniej podejść do organizacji tego niezwykłego przedsięwzięcia. Mając tak szerokie wsparcie instytucjonalne i merytoryczne jesteśmy przekonani, że razem uda nam się stworzyć unikatowe miejsce edukacyjne na mapie Polski".

Zgłaszać się do udziału w wydarzeniu można przez stronę internetową Akademii Sztuki. 

Projekt realizowany jest przy współpracy z Akademią Sztuki w Szczecinie, a współfinansowany przez: Aktywni Obywatele Fundusz Krajowy oraz Ogólnopolskie Stowarzyszenie z Muzyką do Ludzi.

(as)

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

entuzjasta
2022-11-26 01:17:45
Społecznie użyteczna to jest toaleta publiczna.
@zazeł
2022-11-24 21:24:02
Strach to czytać tak głupie komentarze, kiedy inicjatywa jest ciekawa i społecznie użyteczna.
zazeł
2022-11-23 21:29:26
Strach się bać, niedługo zabiorą się za głuchych.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA