piątek, 25 września 2020.
Strona główna > Nauka > Mózg pod presją współczesności

Mózg pod presją współczesności

Mózg pod presją współczesności
Data publikacji: 2016-04-08 23:36
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-23 18:49
Wywietleń: 1909 127332

W sobotę (9 kwietnia) o godz. 9 na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Szczecińskiego przy ul. Krakowskiej rozpocznie się otwarta dla wszystkich szczecinian V Międzyuczelniana Konferencja "Dzień Mózgu. Mózg pod presją współczesności". Wykład inauguracyjny "Dlaczego człowiek myśli?" wygłosi prof. Jerzy Vetulani.

W programie także m.in. wykład prof. Janusza Heitzmana o odpowiedzialności za przestępstwa, wystąpienie prof. Marioli Bidzan poświęcone nastoletniemu rodzicielstwu z perspektywy neuropsychologicznej i referat "Mózg za kierownicą" prof. Doroty Religi. Prof. Leszek Bidzan postara się odpowiedzieć na pytania, czy mózg myśli o sercu a serce dba o mózg, a prof. Justyna Pełka-Wysiecka opowie o osobowościach władzy. Wydarzenie zwieńczy sesja o g. 14 zatytułowana "Mózg między złem a empatią". (as)

 

Fot. Dariusz Gorajski

Komentarze

patriota
A co mózg mówi o ludziach tzw. nauki i uniwersytetu, którzy kpią ze społeczeństwa, ktore się nad ranem informuje o mającej sie odbyć rano konferencji. Czy o szacunku wobec podatników, którzy finansują naukę i ciepłe posadki, czy może jak o imbecylach, którzy by niepotrzebnie przeszkadzali spotkaniu towarzystwa wzajemnej adoracji. A wydaje sie, że społeczną rolą człowieka uniwersytetu jest człowieka podnosić każdego człowieka na wyżyny i rozwijać go w całym jestestwie. Uniwersytet Szczeci ński traktuje człowieka balast. Tak sie nie godzi! !!! mediów m
2016-04-09 13:06:10
Cogito ergo sum.
Dlaczego człowiek myśli? Bo jest.
2016-04-09 07:56:09

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie