Sobota, 13 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Portowa konferencja [GALERIA]

Data publikacji: 21 stycznia 2016 r. 21:37
Ostatnia aktualizacja: 23 listopada 2017 r. 18:49
Portowa konferencja
 

- Szczecin może być portem eksportowym pod warunkiem, że zrobiony zostanie porządek Odrze - uważa Paweł Brzezicki, wiceminister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej. W czwartek gościł na konferencji naukowej zorganizowanej przez Akademię Morską w Szczecinie i Zachodniopomorski Klaster Morski.

"Port morski jako lokalny i regionalny biegun wzrostu gospodarczego" - to temat konferencji, która odbyła się w czwartek w Starej Rzeźni na szczecińskiej Łasztowni.

- Tylko przywrócenie biegu towarów z prądem rzeki da Szczecinowi drugą szansę - mówił minister Brzezicki, goszczący na tym spotkaniu. Przy okazji przybliżył prace resortu dotyczące nie tylko portów, ale też przemysłu stoczniowego, żeglugi i szkolnictwa morskiego.

Na konferencji omówiono m.in. znaczenie portów morskich, również małych, dla społeczno-gospodarczego rozwoju miast i regionów. Przypomniano zmiany w prawie dotyczące funkcjonowania portów oraz zwrócono uwagę na ich dzisiejszą rolę jako centrów logistycznych.

Uczestnicy spotkania poznali także plany rozbudowy portu w Policach. Ma tam powstać terminal chemiczny. Z kolei spółka Bulk Cargo - Port Szczecin zaprezentowała wielofunkcyjność portu morskiego na przykładzie swojej działalności w rejonie Basenu Górniczego. ©℗

Tekst i fot.(ek)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Odra
2016-03-07 21:00:24
Dziękujemy za zauważenie strumieni towarow z poludnia. Tu w dolinie Odry aż po Zlewnię Gornej Odry jest duzo nadzieii ze ustabilizujemy istniejący rynek pracy i rozwiniemy go. Bez Odry i nowego transportu wodnego w kraju nie zrestrukturyzujemy rynku pracy na Śląsku. Tu powstaje 40% PKB, nie tylko przy węglu. Dajcie sobie i nam szanse dopłynąć do Was. Panie Ministrze mocno trzymamy kciuki za dalsze poczynania na rzecz międzynarodowej Klasy Odry aż do granicy Polski
pijany_sztauer
2016-01-22 21:27:22
Jak widać na zdjęciach to rozwój portu w Szczecinie nie cieszy się wielkim zainteresowaniem :)
Jolo
2016-01-22 14:15:19
Panie Pawle byl Pan wspanialym dyrektorem chociaz nie pracuje juz w PZM niech pan wroci i zrobi tam porzadek.Czas najwyzszy aby pan Szyndaru juz odszel
Jan
2016-01-22 12:49:50
Kizior- bardzo rozsadny głos -Paweł nie ma czasu -czekamy na porzadki w PZM-ie. W Gryfi i Porcie juz wyczyściłes!!!!!!!!!!!!!!!! teraz kolej na Szynkaruka, Bałazego i tych co Ci swinię podlozyli. Mysmy nie zapomnieli, a Ty?
Kizior
2016-01-22 10:36:28
Brzezicki to jest fachowiec z najwyższej półki, ten facet uratował PŻM przed upadłością i dzięki jego działaniom ta firma istnieje do dziś, ale niestety sytuacja armatora nie jest najlepsza. Brzezicki powinien ostro wejść do gry w Szczecinie.
Jan
2016-01-22 07:35:59
Brawo Paweł, czekaliśmy na Twój przyjazd, pomysły i profesjonalizm.A dlaczego nie zrobiłeś jeszcze porzadku w PZM-ie? Kiedy Szynkaruk wyleci?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA