wtorek, 19 czerwca 2018.
Strona główna > Nauka > Portowa konferencja

Portowa konferencja [GALERIA]

Portowa konferencja
Data publikacji: 2016-01-21 21:37
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-23 18:49
Wywietleń: 2138 107090

- Szczecin może być portem eksportowym pod warunkiem, że zrobiony zostanie porządek Odrze - uważa Paweł Brzezicki, wiceminister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej. W czwartek gościł na konferencji naukowej zorganizowanej przez Akademię Morską w Szczecinie i Zachodniopomorski Klaster Morski.

"Port morski jako lokalny i regionalny biegun wzrostu gospodarczego" - to temat konferencji, która odbyła się w czwartek w Starej Rzeźni na szczecińskiej Łasztowni.

- Tylko przywrócenie biegu towarów z prądem rzeki da Szczecinowi drugą szansę - mówił minister Brzezicki, goszczący na tym spotkaniu. Przy okazji przybliżył prace resortu dotyczące nie tylko portów, ale też przemysłu stoczniowego, żeglugi i szkolnictwa morskiego.

Na konferencji omówiono m.in. znaczenie portów morskich, również małych, dla społeczno-gospodarczego rozwoju miast i regionów. Przypomniano zmiany w prawie dotyczące funkcjonowania portów oraz zwrócono uwagę na ich dzisiejszą rolę jako centrów logistycznych.

Uczestnicy spotkania poznali także plany rozbudowy portu w Policach. Ma tam powstać terminal chemiczny. Z kolei spółka Bulk Cargo - Port Szczecin zaprezentowała wielofunkcyjność portu morskiego na przykładzie swojej działalności w rejonie Basenu Górniczego. ©℗

Tekst i fot.(ek)

Portowa konferencja Portowa konferencja Portowa konferencja Portowa konferencja

Komentarze

Odra
Dziękujemy za zauważenie strumieni towarow z poludnia. Tu w dolinie Odry aż po Zlewnię Gornej Odry jest duzo nadzieii ze ustabilizujemy istniejący rynek pracy i rozwiniemy go. Bez Odry i nowego transportu wodnego w kraju nie zrestrukturyzujemy rynku pracy na Śląsku. Tu powstaje 40% PKB, nie tylko przy węglu. Dajcie sobie i nam szanse dopłynąć do Was. Panie Ministrze mocno trzymamy kciuki za dalsze poczynania na rzecz międzynarodowej Klasy Odry aż do granicy Polski
2016-03-07 21:00:24
pijany_sztauer
Jak widać na zdjęciach to rozwój portu w Szczecinie nie cieszy się wielkim zainteresowaniem :)
2016-01-22 21:27:22
Jolo
Panie Pawle byl Pan wspanialym dyrektorem chociaz nie pracuje juz w PZM niech pan wroci i zrobi tam porzadek.Czas najwyzszy aby pan Szyndaru juz odszel
2016-01-22 14:15:19
Jan
Kizior- bardzo rozsadny głos -Paweł nie ma czasu -czekamy na porzadki w PZM-ie. W Gryfi i Porcie juz wyczyściłes!!!!!!!!!!!!!!!! teraz kolej na Szynkaruka, Bałazego i tych co Ci swinię podlozyli. Mysmy nie zapomnieli, a Ty?
2016-01-22 12:49:50
Kizior
Brzezicki to jest fachowiec z najwyższej półki, ten facet uratował PŻM przed upadłością i dzięki jego działaniom ta firma istnieje do dziś, ale niestety sytuacja armatora nie jest najlepsza. Brzezicki powinien ostro wejść do gry w Szczecinie.
2016-01-22 10:36:28
Jan
Brawo Paweł, czekaliśmy na Twój przyjazd, pomysły i profesjonalizm.A dlaczego nie zrobiłeś jeszcze porzadku w PZM-ie? Kiedy Szynkaruk wyleci?
2016-01-22 07:35:59

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Finalistki Gryfii na plenerze literackim
Plener literacki wystartował
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy