Niedziela 28 listopada 2021r. 
REKLAMA

Mózg a humanizm

Data publikacji: 2016-04-07 09:03
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-23 18:49
Mózg a humanizm
 

W czwartek (7 kwietnia) o godz. 13:30 w sali Rady Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Szczecińskiego przy ul. Krakowskiej 71-79 rozpocznie się wykład "Mózg a humanizm" prof. Andrzeja Potemskiego. To wykład otwarty z cyklu Szczecin Humanistyczny.

O tym cyklu organizatorzy piszą tak: "Człowiek to miasto, w którym mieszka. Szczecin jest miastem humanistycznym, o niezwykłej historii i tradycji. Miastem wielokulturowym, w którym spełnia się definicja człowieka i obywatela, jego praw i wolności. W czasach, gdy stałe dążenie człowieka do potwierdzania i powiększania swojej wartości przejawia się coraz częściej jako życie poza godnością ludzką i osobistą, konieczne wydaje się podjęcie humanistycznego dialogu nad  „możliwością ulepszania człowieka”. Celem wykładów jest szerokie upowszechnianie treści humanistycznych, propagowanie kultury humanistycznej, krzewienie idei studium humanitatis, prezentacja humanistycznych intencji edukacji - w duchu tolerancji, ku wielokulturowemu dialogowi i ochronie humanitas".

Czwartkowemu wykładowi towarzyszyć będzie wystawa fotografii pt. "Cztery pory roku".

(as)

Graf. Wikipedia

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

@
2016-04-07 19:38:54
Zwykli mieszkańcy Szczecina są przez decydentów Szczecina, w tym przez ludzi nauki traktowani jak podludzie. Fakt poinformowania społeczeństwa tylko na 3 godziny wcześniej o mającym sie odbyć ważnym wykładzie - jest dobitnym przykładem kpiny ze społeczeństwa. Wszelki decyzje są podejmowane na urzędach opłacanych przede wszystkim z podatków płaconych przez zwykli ludzi- bogaci podatków nie płacą - są podejmowane wybitnie ze względu na interes układu polityczno- biznesowo- koleżeńsko - rodzinno-medialnego, a nie ze względu na dobro wszystkich obywateli. O obywatalach klasa panów przypomina sobie przez wyborami, żeby podludzi znów zmanipulować, ażeby na nich zagłosowali w wyborach,a potem ratuj sie kto może. Okopują sie na urzędach, w samorządach, w Sejmie,w Senacie i działają pod dyktando lobbystów. Obywatelowi zostają okruchy z pańskiego stołu!!!!!!!!! To jest wyrafinowany totalitaryzm. są przez decydentów x w tym przez ludzi traktowani nauki jak podludzie. Fakt poinformowania społeczeństwa tylko na 3 godziny wcześniej o mającym sie odbyć ważnym wykładzie - jest dobitnym przykładem kpiny ze społeczeństwa. Wszelki decyzje są podejmowane na urzędach opłacanych przede wszystkim z podatków płaconych przez zwykli ludzi- bogaci podatków nie płacą - są podejmowane wybitnie ze względu na interes układu polityczno- biznesowo- koleżeńsko - rodzinno-medialnego, a nie ze względu na dobro wszystkich obywateli. O obywatalach klasa panów przypomina sobie przez wyborami, żeby podludzi znów zmanipulować, ażeby na nich zagłosowali w wyborach,a potem ratuj sie kto może. Okopują sie na urzędach, na uczelniach , samorządach, w Sejmie,w Senacie i działają pod dyktando lobbystów. Obywatelowi zostają okruchy z pańskiego stołu!!!!!!!!! Zwykli ludzie nie mają szans np. na wysłuchanie osobiste uczestniczenie w tak interesującym wykładzie. To jest wyrafinowany totalitaryzm w wykonaniu klasy panów-nadludzi!
S.O.S
2016-04-07 12:07:01
No, no , ulepszanie człowieka przez neurologów , neurochirurgów, specjalistów od mózgu ?
Henryk
2016-04-07 09:40:50
To jest życzeniowy obraz Szczecina ?
Sz-n
2016-04-07 09:26:12
Wielokulturowość, w dzisiejszych czasach, ma pejoratywne zabarwienie, więc nie jest to powód dumy.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ