sobota, 26 maja 2018.
Strona główna > Nauka > Mózg a humanizm

Mózg a humanizm

Mózg a humanizm
Data publikacji: 2016-04-07 09:03
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-23 18:49
Wywietleń: 1032 127166

W czwartek (7 kwietnia) o godz. 13:30 w sali Rady Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Szczecińskiego przy ul. Krakowskiej 71-79 rozpocznie się wykład "Mózg a humanizm" prof. Andrzeja Potemskiego. To wykład otwarty z cyklu Szczecin Humanistyczny.

O tym cyklu organizatorzy piszą tak: "Człowiek to miasto, w którym mieszka. Szczecin jest miastem humanistycznym, o niezwykłej historii i tradycji. Miastem wielokulturowym, w którym spełnia się definicja człowieka i obywatela, jego praw i wolności. W czasach, gdy stałe dążenie człowieka do potwierdzania i powiększania swojej wartości przejawia się coraz częściej jako życie poza godnością ludzką i osobistą, konieczne wydaje się podjęcie humanistycznego dialogu nad  „możliwością ulepszania człowieka”. Celem wykładów jest szerokie upowszechnianie treści humanistycznych, propagowanie kultury humanistycznej, krzewienie idei studium humanitatis, prezentacja humanistycznych intencji edukacji - w duchu tolerancji, ku wielokulturowemu dialogowi i ochronie humanitas".

Czwartkowemu wykładowi towarzyszyć będzie wystawa fotografii pt. "Cztery pory roku".

(as)

Graf. Wikipedia

Komentarze

@
Zwykli mieszkańcy Szczecina są przez decydentów Szczecina, w tym przez ludzi nauki traktowani jak podludzie. Fakt poinformowania społeczeństwa tylko na 3 godziny wcześniej o mającym sie odbyć ważnym wykładzie - jest dobitnym przykładem kpiny ze społeczeństwa. Wszelki decyzje są podejmowane na urzędach opłacanych przede wszystkim z podatków płaconych przez zwykli ludzi- bogaci podatków nie płacą - są podejmowane wybitnie ze względu na interes układu polityczno- biznesowo- koleżeńsko - rodzinno-medialnego, a nie ze względu na dobro wszystkich obywateli. O obywatalach klasa panów przypomina sobie przez wyborami, żeby podludzi znów zmanipulować, ażeby na nich zagłosowali w wyborach,a potem ratuj sie kto może. Okopują sie na urzędach, w samorządach, w Sejmie,w Senacie i działają pod dyktando lobbystów. Obywatelowi zostają okruchy z pańskiego stołu!!!!!!!!! To jest wyrafinowany totalitaryzm. są przez decydentów x w tym przez ludzi traktowani nauki jak podludzie. Fakt poinformowania społeczeństwa tylko na 3 godziny wcześniej o mającym sie odbyć ważnym wykładzie - jest dobitnym przykładem kpiny ze społeczeństwa. Wszelki decyzje są podejmowane na urzędach opłacanych przede wszystkim z podatków płaconych przez zwykli ludzi- bogaci podatków nie płacą - są podejmowane wybitnie ze względu na interes układu polityczno- biznesowo- koleżeńsko - rodzinno-medialnego, a nie ze względu na dobro wszystkich obywateli. O obywatalach klasa panów przypomina sobie przez wyborami, żeby podludzi znów zmanipulować, ażeby na nich zagłosowali w wyborach,a potem ratuj sie kto może. Okopują sie na urzędach, na uczelniach , samorządach, w Sejmie,w Senacie i działają pod dyktando lobbystów. Obywatelowi zostają okruchy z pańskiego stołu!!!!!!!!! Zwykli ludzie nie mają szans np. na wysłuchanie osobiste uczestniczenie w tak interesującym wykładzie. To jest wyrafinowany totalitaryzm w wykonaniu klasy panów-nadludzi!
2016-04-07 19:38:54
S.O.S
No, no , ulepszanie człowieka przez neurologów , neurochirurgów, specjalistów od mózgu ?
2016-04-07 12:07:01
Henryk
To jest życzeniowy obraz Szczecina ?
2016-04-07 09:40:50
Sz-n
Wielokulturowość, w dzisiejszych czasach, ma pejoratywne zabarwienie, więc nie jest to powód dumy.
2016-04-07 09:26:12

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
21
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Różne odcienie filharmonii
Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”