Piątek, 12 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Młodzi lekarze odebrali dyplomy. „Przeciwdziałać cierpieniu i zapobiegać chorobom” [GALERIA]

Data publikacji: 14 czerwca 2024 r. 14:06
Ostatnia aktualizacja: 14 czerwca 2024 r. 21:28
Młodzi lekarze odebrali dyplomy. „Przeciwdziałać cierpieniu i zapobiegać chorobom”
Młodzi lekarze odebrali dyplomy ukończenia studiów lekarskich. Teraz będą nabierać doświadczenia i wybierać specjalizacje. Wielu już dobrze wie, w jakiej dziedzinie medycyny chce się doskonalić. Fot. Dariusz Gorajski  

Ponad 200 młodych lekarzy i lekarzy dentystów, którzy właśnie ukończyli studia na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie, złożyło w piątek (14 czerwca) przyrzeczenie lekarskie. Uroczyste wręczenie dyplomów ukończenia studiów odbyło się w auli zabytkowego budynku Rektoratu PUM przy ulicy Rybackiej 1. 

- To sala, która pamięta kilkadziesiąt pokoleń absolwentów tej uczelni - mówiła do zgromadzonych absolwentów prof. dr hab. n. med. Edyta Paczkowska, dziekan Wydziału Medycyny i Stomatologii PUM. - Sześć lat temu, w październiku 2018 roku, w tym zabytkowym budynku przy ul. Rybackiej w Szczecinie rozpoczęła się państwa droga ku medycynie, tak głęboko związana z Pomorskim Uniwersytetem Medycznym. Dziś kończą państwo ten ważny etap drogi. Teraz czas na kolejny - pracę, wybranie specjalizacji. To przyszłość, która się przed wami otwiera. Zostaliście w uczelni wyposażeni w wiedzę, umiejętności; wszystko, co potrzebne w zawodzie lekarza, brakuje wam tylko doświadczenia, ale to przyjdzie z czasem.

Wspominano minione sześć lat z życia uczelni, którego częścią byli zgromadzeni tego dnia w auli absolwenci. To czas dynamicznego rozwoju uczelni i związanych z nią szpitali klinicznych - wielu inwestycji, osiągnięć naukowych, wzmacniania prestiżu uczelni. Ale także trudnych doświadczeń, związanych chociażby z czasem pandemii COVID-19. 

- Wielu z was pracowało w Studenckim Towarzystwie Naukowym, powołaliście do życia Towarzystwo Doskonalenia Umiejętności Praktycznych, razem prowadziliśmy warsztaty, pracowaliście w komisjach... - wymieniano szereg aktywności obecnych już absolwentów.

Młodzi lekarze oczywiście mają już plany na swoją zawodową przyszłość i są gotowi do podejmowania kolejnych wyzwań. 

- Chciałbym być specjalistą chorób wewnętrznych - zdradził nam Patryk Rzeczycki, jeden z tegorocznych absolwentów PUM, obecny na uroczystości. - Jest to bardzo rozległa dziedzina, niezmiernie fascynująca, która obejmuje całego człowieka - „od stóp do głów”. Udzielam się w kołach naukowych, wolontariatach  i jestem blisko tej dziedziny na co dzień, żeby w przyszłości być przygotowanym, przynajmniej częściowo, do tej specjalizacji.

Jeszcze przed złożeniem przyrzeczenia lekarskiego młodzi medycy podziękowali swoim rodzicom i bliskim (licznie przybyłym na uroczystość) za wsparcie w dążeniu do osiągniętego właśnie celu. Zrobili to głośno - gromkie brawa długo rozlegały się w auli. ©℗

(sag)

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

@Dyplomy wzięli
2024-06-17 12:22:19
No tak, bo u pinokia Morawieckiego by się dorobili - miski ryżu
Dyplomy wzięli
2024-06-15 10:23:17
i dzida za lepszym chlebem , bo u Tuska się nie pożywią !
hmmm...
2024-06-14 20:34:48
Młodzi (uroczy Koledzy) ja też kiedyś właśnie ten dyplom odbierałem. Ale to wzniosłe hasło głosił już Hipokrates i jego koledzy po fachu. Nie ciągnijcie do SZMALU, STANOWISKA, mieszkania M8, SŁAWY, MEDIALNEJ URODY ( i by jeszcze dużo wymieniać ). No, rozumiecie, serdecznie Was witam.
@Mysio
2024-06-14 19:17:47
No i nie zapominajmy o odmowie leczenia z powodu braku "szczepienia" albo wysyłaniu na testy covidowe każdego, nawet jak przychodził ze złamaniem. No i oczywiście traktowanie pacjentów z góry, bez szacunku i zrozumienia. Obraz polskiej służby zdrowia w pigułce.
Lwów
2024-06-14 18:24:45
Moze nie wszyscy wyjadą
Mysio
2024-06-14 16:42:53
6 lat uczenia się znieczulicy i jak pracować na 4 etatach będąc na jednym... Do tego jak być dostępnym dla pacjentow 2h jak powinno się 8h... Na 6 roku pewnie uczą bardziej zaawansowanych rzeczy - jak przejść do prywatnej służby zdrowia albo wyjechać za granicę...
tja
2024-06-14 16:30:41
"trudnych doświadczeń, związanych chociażby z czasem pandemii COVID-19" - trudne to one były dla pacjentów. Dla lekarzy to były złote żniwa, kiedy w rok kupowali sobie mieszkania z gotówkę. 2Chyba najtrudniejsze w tym czasie dla lekarzy, to było unikanie pacjentów i spławianie ich, zrzucając wszystko na covid. Człowiek szedł z ewidentną infekcją bakteryjną do lekarza, a ten że to covid. Nawet jak test był negatywny, to i tak próbowali podciągnąć pod covid, bo kasa większa była

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA