Czwartek, 13 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Doskonały prezent dla mam. Spacer po wiedzę

Data publikacji: 25 maja 2024 r. 07:24
Ostatnia aktualizacja: 25 maja 2024 r. 07:24
Doskonały prezent dla mam. Spacer po wiedzę
Amazonki podpowiedzą m.in., jak prawidłowo wykonać samobadanie piersi oraz kiedy zrobić badania profilaktyczne. Fot. Dariusz Gorajski  

Federacja Stowarzyszeń Amazonki przekonuje, że najlepszym prezentem dla mamy z okazji jej święta jest troska o jej zdrowie. Dlatego już po raz drugi organizuje ogólnopolską akcję „Badamy nie tylko mamy”. Odbędzie się także w Szczecinie. Już w tę sobotę (25 maja).

Tego dnia w ponad 90 miastach Polski Amazonki będą edukować w zakresie profilaktyki raka piersi. Spacer po wiedzę, jak wykonać samobadanie piersi i kiedy zrobić badania profilaktyczne, to doskonały prezent na Dzień Matki - podkreślają organizatorki akcji.

- W Szczecinie nasze członkinie będą o godz. 12 na Jasnych Błoniach tuż przy fontannie - informuje Joanna Łukomska, wiceprezes Stowarzyszenia Amazonek „AGATA”. - Będziemy rozdawać ulotki, nauczać, jak i kiedy wykonywać prawidłowo samobadanie piersi, które pomoże we wczesnym etapie znaleźć ewentualną zmianę. Będziemy starały się udowadniać, że rak to nie wyrok, a wcześnie wykryty jest traktowany jak choroba przewlekła, że można żyć pięknie i cieszyć się życiem długo po diagnozie i leczeniu. Wiele z nas jest 10, 20, 30 i więcej lat po leczeniu.

(sag)

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA