Niedziela 23 stycznia 2022r. 
REKLAMA

Miś przybył do Żagielka

Data publikacji: 2017-02-09 20:04
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:28
Miś przybył do Żagielka
W czwartek do „Żagielka" przybył miś. Będzie tu kilka dni i znów wyruszy w podróż. Fot. Robert STACHNIK  

Wielkie poruszenie było w czwartek (9 lutego) w szczecińskim Przedszkolu Publicznym nr 27 „Żagielek". Otóż niezwykle miły gość przybył do dzieci, drogą - uwaga, uwaga! - pocztową. Był to pluszowy miś. I choć nie była to pierwsza wizyta takiego pluszaka, emocje u przedszkolaków były ogromne, gdy przyszło im rozpakowywać przesyłkę. A potem było wieeelkie przytulanie misia!

Tu wyjaśnijmy, że „Żagielek" uczestniczy w międzynarodowym projekcie edukacyjnym pn. „Mały Miś w świecie wielkiej literatury" (realizowanym pod patronatem Rzecznika Praw Dziecka - Marka Michalaka), który ma na celu propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. W sumie 240 misiaczków z całej Polski jest w ciągłej podróży literackiej. Organizator projektu zaplanował bowiem dla każdego z nich trasę składającą się z dziesięciu przedszkoli. Każdy pluszak wraz z przedszkolakami, u których zagości maksymalnie na trzy dni, bawi się, zwiedza przedszkole oraz najbliższą okolicę, ale przede wszystkim słucha bajek, czytanych przez nauczycieli. Misie, które do tej pory były w „Żagielku" zwiedziły Szczecin - były w muzeum, w operze, w filharmonii, na Wałach Chrobrego, uczestniczyły w wielu uroczystościach. Na pluszaka przybyłego w czwartek czeka również sporo atrakcji.

Każdy miś wyposażony jest w dziennik podróży, do którego wpisuje się tytuł czytanej misiowi bajki, wkleja zdjęcie grupy przedszkolnej oraz dedykację na pamiątkę. A co dzieje się potem? Wypoczęty miś, po kilku dniach pobytu, żegna się z dziećmi i rusza w dalszą drogę w przesyłce zaadresowanej do kolejnego przedszkola gdzieś w Polsce... ©℗

Monika GAPIŃSKA

Na zdjęciu: W czwartek do „Żagielka" przybył miś. Będzie tu kilka dni i znów wyruszy w podróż.

Fot. Robert STACHNIK

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

ala66
2017-02-09 20:55:39
Dlaczego od lat Kurier zagląda tylko do Żagielka? Jest wiele świetnych przedszkoli w mieście.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA