Środa 20 października 2021r. 
REKLAMA

Miliony osób w Erasmusie

Data publikacji: 2016-02-13 15:46
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-23 18:49
Miliony osób w Erasmusie
 

Komisja Europejska poinformowała, że w programie Erasmus+ wzięło udział ponad milion osób. Erasmus+ funkcjonuje od stycznia 2014 roku. Zastąpił on kilka dotychczasowych programów edukacyjnych, m.in. „Uczenie się przez całe życie” oraz „Młodzież w działaniu”. Będzie prowadzony do 2020 roku, a jego całkowity budżet wyniesie 14,7 mld euro.

W ramach programu sfinansowano też 650 tysięcy stypendiów dla studentów, praktykantów, nauczycieli i wolontariuszy. Utorowano również drogę pierwszym pożyczkom przeznaczonym na realizację pełnych studiów magisterskich za granicą.

Erasmus+ wspiera mobilność edukacyjną, tworzenie partnerstw międzynarodowych i współpracę na rzecz innowacji i wymiany dobrych praktyk. W ciągu 6 lat skorzystają z niego 4 mln osób, w tym 2 mln studentów. W projektach mobilności pracowników będzie uczestniczyć 800 tys. wykładowców, nauczycieli, szkoleniowców, przedstawicieli kadry edukacyjnej i osób pracujących z młodzieżą. Erasmus+ to także 25 tys. partnerstw strategicznych, które połączą 125 tys. szkół i innych instytucji edukacyjnych, oraz liczne sojusze i porozumienia na rzecz rozwoju wiedzy i umiejętności.

Nowy Erasmus+ kładzie silny nacisk na promowanie aktywności obywatelskiej i działań służących tolerancji. Na 2016 r. przewidziano dodatkową kwotę 13 mln euro na sfinansowanie projektów dotyczących: integracji mniejszości i migrantów oraz innych grup w trudnej sytuacji społecznej.

Polska na realizację programu otrzyma w tym roku blisko 103 mln euro. (as)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ