czwartek, 21 czerwca 2018.
Strona główna > Nauka > Maturzyści mają wybór

Maturzyści mają wybór

Maturzyści mają wybór
Data publikacji: 2016-08-25 15:35
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-23 18:50
Wywietleń: 316 149722

Nie brakuje wolnych miejsc na studiach w Szczecinie. Uczelnie wciąż prowadzą nabór. Maturzyści mają szeroki wybór - od kierunków humanistycznych po ścisłe.

Jeśli mowa o studiach stacjonarnych pierwszego stopnia, to Pomorski Uniwersytet Medyczny zaprasza na kierunek administracja i zarządzanie w ochronie zdrowia. Jednocześnie rektor uczelni podjął decyzję o unieuruchomieniu - z powodu niskiego zainteresowania - kierunku zdrowie publiczne.

Podczas tegorocznej rekrutacji PUM odnotował rekordowe zainteresowanie na kierunku lekarskim oraz lekarsko-dentystycznym. W tym pierwszym przypadku o jedno miejsce walczyło 15 osób, w tym drugim – 18. 

Akademia Morska oferuje podczas naboru uzupełniającego  nawigację, geodezję i kartografię, transport, informatykę, mechanikę i budowę maszyn, mechatronikę, transport, zarządzanie i inżynierię produkcji. Składać dokumenty na studia stacjonarne można do 16 września.

W AM największą popularnością cieszyły się nawigacja, mechanika i budowa maszyn oraz logistyka.

Na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym limity zostały wypełnione na dwóch kierunkach – na informatyce i kynologii. Na chętnych czeka więc jeszcze wiele możliwości, m.in. biologia, architektura i urbanistyka, ekonomia, automatyka i robotyka, inżynieria cyfryzacji, energetyka czy rybactwo. W II naborze decyduje kolejność składania dokumentów, po wcześniej rejestracji.

Uniwersytet Szczeciński ma w ofercie jeszcze m.in. biologię, filologię germańską, dziennikarstwo i komunikację społecznę, archeologię, prawo, fizykę czy ekonomię. Drugi nabór potrwa do 30 sierpnia.

W tym roku na US największym wzięciem cieszyły się psychologia (4 osoby na miejsce), filologia- specjalność: skandynawistyka, studia norweskie (2,1 osoby na 1 miejsce), filologia - specjalność: filologia angielska (2 osoby na 1 miejsce) oraz genetyka i biologia eksperymentalna (2 osoby na 1 miejsce).©℗

(as)

Fot. ZUT

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy