poniedziałek, 18 czerwca 2018.
Strona główna > Nauka > Matematyczne kangury

Matematyczne kangury [GALERIA]

Matematyczne kangury
Data publikacji: 2017-05-26 17:28
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-23 18:51
Wywietleń: 2329 260086

Są szkoły, gdzie w "Kangurze" startuje nawet kilkuset uczniów. Ten międzynarodowy konkurs matematyczny, lubiany i ceniony, wrósł już w tradycję naszego regionu. W piątek (26 maja) podczas gali finałowej nagrodzono najlepszych jego uczestników.

Ponad 13 tysięcy uczniów z regionu szczecińskiego wzięło udział w tegorocznej, XXVI edycji Międzynarodowego Konkursu Kangur Matematyczny. W naszym regionie odbył się on po raz 17.

- W tegorocznej edycji aż 26 uczniów w regionie szczecińskim uzyskało tytuł laureata. Średnia krajowa natomiast to jeden laureat na tysiąc uczestników. Cieszą nas tak znakomite wyniki uczestników Kangura w naszym regionie - powiedział Bogusław Niedostatkiewicz, koordynator regionalny Kangura Matematycznego podczas wręczenia nagród w Gimnazjum nr 5, siedzibie Szczecińskiego Towarzystwa Matematycznego.

Kangur to konkurs, który nad zadaniami matematycznymi gromadzi rzesze dzieci i młodzieży ze wszystkich typów szkół. W jednym czasie rozwiązują oni zadania matematyczne, takie same w poszczególnych kategorii na całym świecie. Uczniowie przyznają, że oprócz nagród w Kangurze atrakcyjne są właśnie nietuzinkowe zadania.

-  Trzeci raz startuję w Kangurze i drugi raz mam wynik bardzo dobry - powiedział nam Maciej Zalewski, czwartoklasista ze Szkoły Podstawowej nr 53  w Szczecinie. - Niektóre zadania są trudne, na logikę i myślenie. Najbardziej lubię takie, w których coś trzeba odkryć.

Jan Ledworowski, szóstoklasista z SP 10 dodał, że niektóre zadania są podchwytliwe, ale najlepsze są te w których trzeba pomyśleć a nie trzeba liczyć.

W konkursie uczestniczą uczniowie od drugich klas szkoły podstawowej po klasy maturalne. Anna Bazyluk, nauczycielka matematyki w ZSO3, Szkole "Błękitnej" przyznaje, że do Kangura nie musi uczniów zachęcać.  W tym roku startowało tam 170 osób. - To najliczniejszy konkurs, bijący na głowę Alfika i Mata. To zasługa atrakcyjnych zadań i znakomitej organizacji - dodaje.

Elżbieta Kubera

Fot. Ryszard Pakieser

Więcej w poniedziałkowym "Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu oraz wydaniu cyfrowym z 29.05.2017 r.

Matematyczne kangury Matematyczne kangury Matematyczne kangury Matematyczne kangury Matematyczne kangury Matematyczne kangury Matematyczne kangury Matematyczne kangury Matematyczne kangury Matematyczne kangury Matematyczne kangury

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
21
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Finalistki Gryfii na plenerze literackim
Plener literacki wystartował
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy