Niedziela 05 grudnia 2021r. 
REKLAMA

Egzaminacyjny wyczyn

Data publikacji: 2017-05-22 12:07
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-25 18:43
Egzaminacyjny wyczyn
 

Od dwóch tygodni prawie 3 tysiące szczecińskich uczniów przystępuje do egzaminów maturalnych. Każdy z nich musi zdać co najmniej sześć egzaminów ale są i tacy wyczynowcy, którzy zdają ich aż 11. Wszystko po to aby dostać się na wymarzoną uczelnię.

Choć do zakończenia matury został jeszcze parę dni, w niektórych szkołach zakończyła się ona w piątek. Zgodnie z harmonogramem Centralnej Komisji Egzaminacyjnej matura pisemna potrwa do 24 maja, ustna może trwać dwa dni dłużej. Jednak zależnie od harmonogramu w poszczególnych szkołach i rodzajów zdawanych egzaminów, terminy mogą się nieco zmienić.

Z perspektywy ostatnich tygodni maturzyści oceniają, że o ile egzaminy na poziomie podstawowym należą raczej do łatwych, to poziom rozszerzony jest naprawdę bardzo wymagający. Tymczasem każdy maturzysta musi obowiązkowo przystąpić do co najmniej jednego egzaminu na poziomie rozszerzonym. W tym roku najwięcej, bo 45,6 proc. osób wybrało na ten egzamin język angielski, 30 proc. - geografię, a 20 proc. matematykę. Ponadto każdy uczeń powinien też zdać pięć egzaminów obowiązkowych: pisemny i ustny z języka polskiego oraz obcego, a także pisemny z matematyki. Ambitni uczniowie w szczecińskich liceach zdają nawet maksymalną liczbę egzaminów z przedmiotów na poziomie rozszerzonym.

- W naszej szkole są uczniowie, którzy przystępują do sześciu egzaminów na poziomie rozszerzonym. Zazwyczaj są to laureaci lub finaliści olimpiad, którzy z części przedmiotów są już zwolnieni - powiedziała Jolanta Konieczna, wicedyrektor XIII Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie.

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 22 maja 2017 r.

Elżbieta KUBERA

Fot. Dariusz GORAJSKI

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Mirek
2017-05-23 20:42:58
Ze Szczecina do Londynu, Amsterdamu nie mówiąc o Berlinie jest jeszcze bliżej. Dyplom szczecińskiej uczelni otworzył mi drzwi do dobrej pracy na Zachodzie. Najlepsze , wspaniałe, wysoki poziom itd., itp., typowo poznańska projekcja chorych ambicji.
;(
2017-05-22 13:28:38
Szkoda, że żaden z tych absolwentów nie chce studiować w Szczecinie i wybierają inne miasta na swoje miejsce do przyszłego życia. Nawet mieszkanie od prezydenta niewiele tu da.
poznaniak
2017-05-22 12:45:14
Wszystkich zdolnych studentów zapraszamy do studiowania zagranicą najlepiej w Poznaniu. tutaj sa najlepsze uczelnie w Polsce - wspaniała kadra, dobre finansowanie projektów , wysoki poziom nauczania. Dyplom z poznańskiej uczelni otwiera drzwi do każdego pracodawcy. Poznań to inny świat - blisko mu do Londynu , Amsterdamu , Berlina ,Londynu.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA