piątek, 22 marca 2019.
Strona główna > Nauka > Egzaminacyjny wyczyn

Egzaminacyjny wyczyn

Egzaminacyjny wyczyn
Data publikacji: 2017-05-22 12:07
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-23 18:51
Wywietleń: 1426 259292

Od dwóch tygodni prawie 3 tysiące szczecińskich uczniów przystępuje do egzaminów maturalnych. Każdy z nich musi zdać co najmniej sześć egzaminów ale są i tacy wyczynowcy, którzy zdają ich aż 11. Wszystko po to aby dostać się na wymarzoną uczelnię.

Choć do zakończenia matury został jeszcze parę dni, w niektórych szkołach zakończyła się ona w piątek. Zgodnie z harmonogramem Centralnej Komisji Egzaminacyjnej matura pisemna potrwa do 24 maja, ustna może trwać dwa dni dłużej. Jednak zależnie od harmonogramu w poszczególnych szkołach i rodzajów zdawanych egzaminów, terminy mogą się nieco zmienić.

Z perspektywy ostatnich tygodni maturzyści oceniają, że o ile egzaminy na poziomie podstawowym należą raczej do łatwych, to poziom rozszerzony jest naprawdę bardzo wymagający. Tymczasem każdy maturzysta musi obowiązkowo przystąpić do co najmniej jednego egzaminu na poziomie rozszerzonym. W tym roku najwięcej, bo 45,6 proc. osób wybrało na ten egzamin język angielski, 30 proc. - geografię, a 20 proc. matematykę. Ponadto każdy uczeń powinien też zdać pięć egzaminów obowiązkowych: pisemny i ustny z języka polskiego oraz obcego, a także pisemny z matematyki. Ambitni uczniowie w szczecińskich liceach zdają nawet maksymalną liczbę egzaminów z przedmiotów na poziomie rozszerzonym.

- W naszej szkole są uczniowie, którzy przystępują do sześciu egzaminów na poziomie rozszerzonym. Zazwyczaj są to laureaci lub finaliści olimpiad, którzy z części przedmiotów są już zwolnieni - powiedziała Jolanta Konieczna, wicedyrektor XIII Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie.

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 22 maja 2017 r.

Elżbieta KUBERA

Fot. Dariusz GORAJSKI

Egzaminacyjny wyczyn Egzaminacyjny wyczyn

Komentarze

Mirek
Ze Szczecina do Londynu, Amsterdamu nie mówiąc o Berlinie jest jeszcze bliżej. Dyplom szczecińskiej uczelni otworzył mi drzwi do dobrej pracy na Zachodzie. Najlepsze , wspaniałe, wysoki poziom itd., itp., typowo poznańska projekcja chorych ambicji.
2017-05-23 20:42:58
;(
Szkoda, że żaden z tych absolwentów nie chce studiować w Szczecinie i wybierają inne miasta na swoje miejsce do przyszłego życia. Nawet mieszkanie od prezydenta niewiele tu da.
2017-05-22 13:28:38
poznaniak
Wszystkich zdolnych studentów zapraszamy do studiowania zagranicą najlepiej w Poznaniu. tutaj sa najlepsze uczelnie w Polsce - wspaniała kadra, dobre finansowanie projektów , wysoki poziom nauczania. Dyplom z poznańskiej uczelni otwiera drzwi do każdego pracodawcy. Poznań to inny świat - blisko mu do Londynu , Amsterdamu , Berlina ,Londynu.
2017-05-22 12:45:14

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
7
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Marzanna utopiona
Parowozem do Polic
Wystawa Makiet Kolejowych
Poprzedni Następny

Sonda

Jak często masz problem ze znalezieniem miejsca do parkowania w Szczecinie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy