Środa 10 sierpnia 2022r. 
REKLAMA

Magistrat czeka na prace "pożyteczne dla miasta i regionu". Prezydent nagrodzi najlepszych naukowców

Data publikacji: 2022-07-12 13:19
Ostatnia aktualizacja: 2022-07-12 15:44
Magistrat czeka na prace "pożyteczne dla miasta i regionu". Prezydent nagrodzi najlepszych naukowców
Prezydent Szczecina Piotr Krzystek: "W Szczecinie jest bardzo dużo młodych, przebojowych i utalentowanych osób". Fot. Arleta Nalewajko  

Prezydent Szczecina Piotr Krzystek nagrodzi najlepsze prace naukowe. Na wyróżnionych autorów czekają nagrody finansowe. Nabór potrwa do końca lipca. 

Do konkursu można zgłaszać prace, które zostały obronione na szczecińskich uczelniach w tym roku akademickim lub w roku poprzednim. Ważna jest także ocena – pod uwagę brane będą rozprawy ze stopniem wyższym niż dobry.

Nagrody są przyznawane w czterech dziedzinach: nauki ścisłe i przyrodnicze, nauki humanistyczno-społeczne, nauki inżynieryjno-techniczne oraz nauki medyczne i nauki o zdrowiu.

- W Szczecinie jest bardzo dużo młodych, przebojowych i utalentowanych osób. Wśród nich są na pewno absolwenci uczelni, którzy stanowią przyszłość Szczecina. Chcemy docenić ich kreatywne podejście i trud, który włożyli w pisanie pracy naukowej - mówi Piotr Krzystek. - Wiem, że dobra praca to efekt wielu wyrzeczeń i odpowiedniego pomysłu. Mam nadzieję, że przyznane wyróżnienie będzie dodatkową motywacją do dalszych działań.  

W wyborze najlepszych prac wspierać będzie powołana przez Prezydenta Miasta Kapituła Nagród, która przyjrzy się wszystkim zgłoszeniom i oceni je w każdej z dziedzin. 

Pracę naukową może zgłosić autor lub autorzy prac, a także uczelnia, na której praca była obroniona, za zgodą autora lub autorów. Walory metodologiczne prac winny prezentować poziom adekwatny do wymogów rozpraw doktorskich, magisterskich, licencjackich, inżynierskich oraz wysoki poziom merytoryczny i warsztatowy. Pomysły zawarte w tych pracach powinny nieść szereg korzyści dla zrównoważonego rozwoju Szczecina, które mogą wynikać bezpośrednio lub pośrednio z ich wdrożenia. Powinny być to projekty realne do zrealizowania, a ich zastosowanie ma być pożyteczne dla miasta lub regionu.

Regulamin wraz z kartą zgłoszeniową i wykazem niezbędnych dokumentów znajduje się na stronie internetowej - stypendia.szczecin.eu. Wnioski można składać drogą elektroniczną, pocztą lub osobiście – w Urzędzie Miasta Szczecin. Wynik tegorocznej edycji konkursu zostaną ogłoszone do końca października.

Co do wysokości gratyfikacji finansowej, w regulaminie przeczytamy: "Wartość nagród pieniężnych wynika z wysokości środków zabezpieczonych na ten cel corocznie w budżecie Miasta i jest ustalana przez Prezydenta Miasta Szczecin, na podstawie rekomendacji Kapituły".

(as)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Stefania
2022-07-12 21:50:04
Dobrze, że wspierani są szczecińscy naukowcy.
Rewolucja Torowa
2022-07-12 15:02:19
Oczekujemy prac w zakresie organizacji komunikacji miejskiej by była dostsowana do oczekiwań pasażerów oraz w zakresie podlewania nasadzeń zieleni miejskiej. Dla magistratu byloby to przełomowe jak amerykański program Apollo lotu na Księżyc

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA