piątek, 15 listopada 2019.
Strona główna > Nauka > Księgozbiory po remoncie

Księgozbiory po remoncie

Księgozbiory po remoncie
Data publikacji: 2016-01-04 18:38
Ostatnia aktualizacja: 2016-01-05 08:26
Wywietleń: 2140 86229

Sto tysięcy woluminów, cztery uniwersyteckie biblioteki, jeden budynek. Uniwersytet Szczeciński otworzył międzywydziałową bibliotekę w kampusie akademickim przy al. Piastów w Szczecinie, która ma spełniać także funkcję ogólnodostępnego centrum kultury.

Nowa biblioteka to efekt przebudowy gmachu nr 3 przy al. Piastów 40 B w Szczecinie. Na międzywydziałową wypożyczalnię złożyły się księgozbiory czterech uniwersyteckich czytelni: Biblioteki Akademickiego Centrum Kształcenia Językowego, Biblioteki Filologicznej, Biblioteki Instytutu Filologii Germańskiej Wydziału Filologicznego i Biblioteki Wydziału Kultury Fizycznej i Promocji Zdrowia. Z biblioteki będzie można korzystać od 4 stycznia w godz. 9-15. Po 15 stycznia placówka ma być czynna do godz. 18.

- Wszystkie czytelnie bibliotek akademickich są otwarte dla każdej osoby zainteresowanej, nawet spoza Uniwersytetu Szczecińskiego. Jeśli chodzi o wypożyczanie, należy się zarejestrować w wypożyczalni międzybibliotecznej US. Jest to w tej chwili usługa darmowa i dostępna dla wszystkich - mówi Beata Bekasz, kierownik Biblioteki Międzywydziałowej US.

Na parterze zmodernizowanego budynku stworzono sale konferencyjne, na pierwszym piętrze jest punkt informacyjny, czytelnie: filologiczna, kultury fizycznej i promocji zdrowia, profesorska. Na poziomie drugim jest wypożyczalnia, w tym jedna z literaturą dla dzieci.  

Od tej pory przy al. Piastów działa największa biblioteka filologiczna na Pomorzu Zachodnim z księgozbiorem ułatwiającym naukę angielskiego, niemieckiego, francuskiego, rosyjskiego, ukraińskiego, białoruskiego, czeskiego, hiszpańskiego i języków skandynawskich. W zmodernizowanych pomieszczeniach organizowane będą konferencje, odczyty, seminaria i szkolenia. 

Koszt remontu wyniósł 6,4 mln zł i został wsparty kwotą 4,8 mln zł ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego. ©℗

(szymw)

Na zdj.: Na poziomie drugim zmodernizowanego budynku, jest wypożyczalnia, w tym jedna z literaturą dla dzieci.

Fot. Ryszard PAKIESER

Komentarze

many
Ale zarobki im podniesiono czy nadal zarabiaja 1500 na rekę?
2016-01-05 07:20:14

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Z wielką flagą przez Szczecin

Sonda

Czy ścieżki wydeptane przez pieszych na trawnikach, poboczach i skwerach powinny być uwzględniane przez projektantów miejskich przestrzeni?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie