Sobota, 02 marca 2024 r. 
REKLAMA

Księgozbiory po remoncie

Data publikacji: 04 stycznia 2016 r. 18:38
Ostatnia aktualizacja: 05 stycznia 2016 r. 08:26
Księgozbiory po remoncie
 

Sto tysięcy woluminów, cztery uniwersyteckie biblioteki, jeden budynek. Uniwersytet Szczeciński otworzył międzywydziałową bibliotekę w kampusie akademickim przy al. Piastów w Szczecinie, która ma spełniać także funkcję ogólnodostępnego centrum kultury.

Nowa biblioteka to efekt przebudowy gmachu nr 3 przy al. Piastów 40 B w Szczecinie. Na międzywydziałową wypożyczalnię złożyły się księgozbiory czterech uniwersyteckich czytelni: Biblioteki Akademickiego Centrum Kształcenia Językowego, Biblioteki Filologicznej, Biblioteki Instytutu Filologii Germańskiej Wydziału Filologicznego i Biblioteki Wydziału Kultury Fizycznej i Promocji Zdrowia. Z biblioteki będzie można korzystać od 4 stycznia w godz. 9-15. Po 15 stycznia placówka ma być czynna do godz. 18.

- Wszystkie czytelnie bibliotek akademickich są otwarte dla każdej osoby zainteresowanej, nawet spoza Uniwersytetu Szczecińskiego. Jeśli chodzi o wypożyczanie, należy się zarejestrować w wypożyczalni międzybibliotecznej US. Jest to w tej chwili usługa darmowa i dostępna dla wszystkich - mówi Beata Bekasz, kierownik Biblioteki Międzywydziałowej US.

Na parterze zmodernizowanego budynku stworzono sale konferencyjne, na pierwszym piętrze jest punkt informacyjny, czytelnie: filologiczna, kultury fizycznej i promocji zdrowia, profesorska. Na poziomie drugim jest wypożyczalnia, w tym jedna z literaturą dla dzieci.  

Od tej pory przy al. Piastów działa największa biblioteka filologiczna na Pomorzu Zachodnim z księgozbiorem ułatwiającym naukę angielskiego, niemieckiego, francuskiego, rosyjskiego, ukraińskiego, białoruskiego, czeskiego, hiszpańskiego i języków skandynawskich. W zmodernizowanych pomieszczeniach organizowane będą konferencje, odczyty, seminaria i szkolenia. 

Koszt remontu wyniósł 6,4 mln zł i został wsparty kwotą 4,8 mln zł ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego. ©℗

(szymw)

Na zdj.: Na poziomie drugim zmodernizowanego budynku, jest wypożyczalnia, w tym jedna z literaturą dla dzieci.

Fot. Ryszard PAKIESER

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

many
2016-01-05 07:20:14
Ale zarobki im podniesiono czy nadal zarabiaja 1500 na rekę?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA