sobota, 31 października 2020.
Strona główna > Nauka > Księgozbiory po remoncie

Księgozbiory po remoncie

Księgozbiory po remoncie
Data publikacji: 2016-01-04 18:38
Ostatnia aktualizacja: 2016-01-05 08:26
Wywietleń: 2369 86229

Sto tysięcy woluminów, cztery uniwersyteckie biblioteki, jeden budynek. Uniwersytet Szczeciński otworzył międzywydziałową bibliotekę w kampusie akademickim przy al. Piastów w Szczecinie, która ma spełniać także funkcję ogólnodostępnego centrum kultury.

Nowa biblioteka to efekt przebudowy gmachu nr 3 przy al. Piastów 40 B w Szczecinie. Na międzywydziałową wypożyczalnię złożyły się księgozbiory czterech uniwersyteckich czytelni: Biblioteki Akademickiego Centrum Kształcenia Językowego, Biblioteki Filologicznej, Biblioteki Instytutu Filologii Germańskiej Wydziału Filologicznego i Biblioteki Wydziału Kultury Fizycznej i Promocji Zdrowia. Z biblioteki będzie można korzystać od 4 stycznia w godz. 9-15. Po 15 stycznia placówka ma być czynna do godz. 18.

- Wszystkie czytelnie bibliotek akademickich są otwarte dla każdej osoby zainteresowanej, nawet spoza Uniwersytetu Szczecińskiego. Jeśli chodzi o wypożyczanie, należy się zarejestrować w wypożyczalni międzybibliotecznej US. Jest to w tej chwili usługa darmowa i dostępna dla wszystkich - mówi Beata Bekasz, kierownik Biblioteki Międzywydziałowej US.

Na parterze zmodernizowanego budynku stworzono sale konferencyjne, na pierwszym piętrze jest punkt informacyjny, czytelnie: filologiczna, kultury fizycznej i promocji zdrowia, profesorska. Na poziomie drugim jest wypożyczalnia, w tym jedna z literaturą dla dzieci.  

Od tej pory przy al. Piastów działa największa biblioteka filologiczna na Pomorzu Zachodnim z księgozbiorem ułatwiającym naukę angielskiego, niemieckiego, francuskiego, rosyjskiego, ukraińskiego, białoruskiego, czeskiego, hiszpańskiego i języków skandynawskich. W zmodernizowanych pomieszczeniach organizowane będą konferencje, odczyty, seminaria i szkolenia. 

Koszt remontu wyniósł 6,4 mln zł i został wsparty kwotą 4,8 mln zł ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego. ©℗

(szymw)

Na zdj.: Na poziomie drugim zmodernizowanego budynku, jest wypożyczalnia, w tym jedna z literaturą dla dzieci.

Fot. Ryszard PAKIESER

Komentarze

many
Ale zarobki im podniesiono czy nadal zarabiaja 1500 na rekę?
2016-01-05 07:20:14

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Finał Nagrody Gryfia 2020

Sonda

Czy popierasz protesty związane z wyrokiem TK dotyczącym zakazu aborcji?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie